Mexickou velvyslankyni nadchli opavští školáci i výroba baněk

30.01.2019 13:46 | Zprávy
autor: PV

Velvyslankyně Mexika v České republice Leonora Rueda navštívila ve čtvrtek 17. a v pátek 18. ledna Opavu. Jako hlavní host se zúčastnila Dne mexické kuchyně a projektového dne na Základní škole Englišova. Kromě toho ji čekalo i přijetí na radnici či exkurze do Slezské tvorby, kde si vyzkoušela foukání baněk. Den předtím se pak šla podívat na baletní představení Juno a Avos ve Slezském divadle.

Mexickou velvyslankyni nadchli opavští školáci i výroba baněk
Foto: Opava
Popisek: Opava

Nejdůležitějším bodem jejího programu však byla její páteční účast na Dnu mexické kuchyně. Škola na Englišově ulici se na den proměnila v Mexiko. Žáci si připravili scénky o této jihoamerické zemi, seznámili se s její bohatou historií a kulturou a na oběd na ně čekala pravá mexická jídla – tortillová polévka, tacos s kuřecí tingou, fazolemi a guacamole a čokoládový tamal. „Jak v Česku, tak i u nás v Mexiku se říká, že láska prochází žaludkem. Jsem proto nadšená, že moje první návštěva v Opavě je spojena i s tímto gastronomickým zážitkem a že i vaše děti mohou poznat naší zemi skrze její kuchyni. Věřím, že tak získají i lásku k Mexiku, dozví se spoustu o kultuře a historii. Česká republika je v Mexiku velmi populární a věřím, že podobné akce budou dále upevňovat skvělé vztahy našich zemí,“ řekla Leonora Rueda, která školákům vyprávěla zajímavosti o své zemi.

Už ve škole se setkala i s primátorem Opavy Tomášem Navrátilem a jeho náměstkyní Hanou Brňákovou. „Z toho, jak si naše děti připravily pro paní velvyslankyni program, jsem úplně nadšený. Myslím, že díky těmto akcím školáci mohou výborně poznávat pro nás cizí kultury a země a rozšiřovat své obzory. Na paní velvyslankyni bylo poznat, že si svou návštěvu Opavy náramně užila,“ uvedl Tomáš Navrátil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

20:33 Pardubice: Od září se na provizorní most vrátí auta i trolejbusy

Od září se přes provizorní most u mostu kpt. Bartoše vrátí automobilová i městská hromadná doprava. …