Mladá Boleslav: Absolventi z jižních Čech posílili policisty

05.02.2020 13:59

Sedm čerstvých absolventů základní odborné přípravy z jižních Čech posílilo řady Policie ČR v Mladé Boleslavi.

Mladá Boleslav: Absolventi z jižních Čech posílili policisty
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Nové posily v pondělí 3. února přivítal ve službě náměstek primátora Robin Povšík spolu s ředitelem územního odboru Mladá Boleslav Policie ČR Markem Jiroušem. Nováčci pomohou řešit citelný nedostatek policistů v Mladé Boleslavi a budou zapojeni do společných hlídek se zkušenými kolegy především do nejvíce rizikových míst ve městě.

"My ve vedení města bychom byli rádi, aby se vám u nás některým zalíbilo a chtěli jste zde zůstat. Chceme vytvořit program pro profese, které tady chybějí, a nabízet možnost nájemního bydlení v městských bytech," řekl náměstek primátora Robin Povšík. Zároveň uvedl, že město jako malý dárek poskytne novým posilám vstupenky do městského bazénu. Město ale především zajistilo ubytování nováčků v hotelu Věnec na Staroměstském náměstí, který nedávno město koupilo do svého vlastnictví.

Noví absolventi budou v Mladé Boleslavi nasazeni do služby po dobu tří měsíců, poté je vystřídají další mladí policisté. "Nyní je rozdělíme do hlídek tak, aby dva byli na den a dva na noc a začleníme jen k našim kolegům. Bude to klasický výkon služeb pořádkové policie," řekl ředitel územního odboru Policie ČR Marek Jirouš. Chce tak posílit výkon služby v ulicích, a to především v místech s vysokou koncentrací lidí, jako například v okolí obchodních center Kaufland a Bondy či na sídlišti.

Vedení města i Policie ČR jsou si vědomi problémů, které souvisí s vysokým počtem cizinců i bezdomovců ve městě a faktem, že občany znepokojují především vysoké počty přestupků a drobné kriminality, projevy opilství, rvačky, krádeže a další incidenty. Ke zvýšení pocitu bezpečí a lepšímu veřejnému pořádku by mělo přispět právě více policistů v ulicích města. V tomto směru spolupracuje i město, které zajistilo společné hlídky městských strážníků a členů bezpečnostní agentury v roli asistentů prevence kriminality a zvýšilo i tímto způsobem počty hlídek v ulicích města.

O nových posilách pro Policii ČR začalo vedení města jednat s Ministerstvem vnitra již v loňském roce, s tím, že při současném velkém podstavu v řadách policie je nutné situaci řešit posilami i z jiných oblastí. Město na oplátku nabídlo pomoc v ubytování policistů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Nájemcům nebytových prostor město odpustí nájem i zálohy na služby

7:35 Bohumín: Nájemcům nebytových prostor město odpustí nájem i zálohy na služby

V Bohumíně myslí na podnikatele, kteří museli v souvislosti s nemocí covid-19 uzavřít své provozovny…