Mladá Boleslav: Infocentrum navštívilo v loňském roce více než 55 tisíc lidí

11.01.2020 18:43

Mladoboleslavské infocentrum šíří informace o našem městě, ale poskytuje i řadu dalších služeb nejen z oblasti cestovního ruchu.

Mladá Boleslav: Infocentrum navštívilo v loňském roce více než 55 tisíc lidí
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav
reklama

Je možné se zde dozvědět o zajímavostech v Mladé Boleslavi a okolí, o možnostech ubytování a stravování, lze tu zakoupit mapy, pohlednice, turistické publikace, knihy i suvenýry. Ale v infocentru získáte také přehled o kulturních akcích, zakoupíte vstupenky na místní akce a vstupenky z prodejních sítí Ticketportal, Ticketstream a eVstupenka.

Dále zde můžete zakoupit autobusové jízdenky po ČR i Evropě z prodejního portálu AMSBus.cz. Získáte zde i informace o jízdních řádech vlaků a autobusů a můžete si tu dobít kartu na MHD. K dispozici je veřejný internet, kopírování, tisk, laminování, scanování a kroužková vazba.

O tom, že služby infocentra využívá spousta lidí, svědčí fakt, že za rok 2019 zde bylo opět přes 55 tisíc návštěvníků. Samotné infocentrum provozuje dva webové portály, jeden pro celý region (ZDE), kde lze nalézt přehled aktuálních akcí a informace o regionu a druhý se věnuje přímo naučné stezce Metalová cesta (ZDE).

Tradiční akce

V loňském roce proběhly tradiční akce, pořádané infocentrem, a to celkem šest Procházek městem a Metalové sympozium. Sympozia se již podruhé účastnily i dvě ženy kovářky, jeden umělec přijel až z USA. Sympozium doplnili již čtvrtým rokem i dřevořezbáři, kteří tvoří dřevěné lavičky vždy na dané téma, loni bylo téma živly.

V rámci sympozia se v bývalém kostele sv. Bonaventury, konala kovová módní přehlídka Kathariny Mörth z Rakouska a mezi sokolovnou a městským divadlem se uskutečnilo 3D malování na chodníku. V garážích Bondy centra proběhlo malovaní na stěnách a vzniklo tak 9 obrazů.

Všechny dřevěné lavičky z loňského sympozia již našly své umístění na nádvoří mladoboleslavského hradu. Kromě toho bylo u loděnice na Krásné louce instalováno dílo z roku 2018 od Nizozemce Sjaaka Kleina Heerenbrinka s názvem Metalový Fénix. Na stejném místě zde loni našla své místo i poslední dřevěná lavička z roku 2018.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Prokešovo náměstí ožilo baletem

21:10 Ostrava: Prokešovo náměstí ožilo baletem

Nádherně zdobené divadelní sály s plyšovými koberci na chvíli zastoupilo Prokešovo náměstí před radn…