Mladá Boleslav: Krytý bazén loni přivítal více než 286 tisíc návštěvníků

10.01.2019 14:30

O tom, že plavání je pro mnohé obyvatele Mladé Boleslavi důležitou formou relaxace i tréninku, svědčí i velký zájem lidí o městský krytý bazén u Štěpánky. V roce 2018 zde zaznamenali celkem 286 715 návštěvníků. Tato mimořádně vysoká návštěvnost je v bazénu obvyklá – například v roce 2017 sem přišlo dokonce 290 786 návštěvníků.

Mladá Boleslav: Krytý bazén loni přivítal více než 286 tisíc návštěvníků
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav
reklama

"Jsme na samé hranici kapacity bazénu. Takový zájem nás na jedné straně těší, na druhé straně jsme rádi, že již začíná rekonstrukce krytého bazénu v sokolovně, který by měl být na konci roku dokončen. Vznikne tak potřebná alternativa k bazénu na Štěpánce," řekl náměstek primátora Jiří Bouška.

Městská společnost sportovní a rekreační areály, která provoz bazénu zajišťuje, se také snaží průběžně zlepšovat podmínky a služby pro návštěvníky. "Ke konci roku zde byl velmi zkvalitněn wellness provoz. Ochlazovací bazén sauny byl doplněn o chladící okruh a středotlakou UV lampu. Plánujeme i realizaci druhé prohřívací komory. Připravujeme také novou službu pro návštěvníky. Budou mít možnost se objednat na masáž zad nebo šíje,“ řekl vedoucí bazénu Aleš Macoun.

V suterénu sokolovny začíná rekonstrukce

Na druhé straně ale vedení města i provozovatele bazénu stále řeší, jak nastavit ideálně provoz zdejší restaurace a snížit i ztrátovost jejího provozu. "Zaznamenali jsme i řadu stížností především na to, že na obsluhu zde čekají lidé příliš dlouho. Určitě se tedy tímto problémem budeme zabývat a hledat variantu, která by byla přijatelná pro návštěvníky i provozovatele," řekl náměstek primátora Jiří Bouška.
Podrobnosti o službách a další informace najdete ZDE.

V suterénu sokolovny v Palackého ulici u parku Výstaviště začíná rekonstrukce krytého bazénu. V závěru roku skončilo výběrové řízení na zhotovitele, kterým se stala společnost Kaiser & spol. CZ s.r.o. Investorem je Městská společnost sportovní a rekreační areály, která stavbaře vyzve v druhé polovině ledna k převzetí staveniště. Samotná stavba má skončit za 259 dní od převzetí staveniště a bude stát necelých 33 mil. Kč bez DPH. Stavba by měla skončit v posledním čtvrtletí roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

21:24 Bohumín má další keramickou popelnici do sbírky, dlouhodobě boduje v třídění odpadu

Sbírka ocenění za třídění odpadu v podobě keramické popelnice se v Bohumíně opět rozrostla. Vedení m…