Mladá Boleslav: Kudy po městě na kole? Opět o něco snadněji

22.04.2021 16:43

Mladá Boleslav pokračuje v systematickém propojování města cyklostezkami. “Za poslední roky se nám podařilo zrealizovat kilometry stezek a cyklochodníků, díky kterým se dá po městě pohybovat na kole snadněji,” řekl první náměstek primátora Jiří Bouška. Současnou síť cyklostezek si můžete prohlédnout prostřednictvím zaktualizované cyklomapy, která zahrnuje nejnovější změny. Další investice město připravuje.

Mladá Boleslav: Kudy po městě na kole? Opět o něco snadněji
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

V minulém roce byla například protažena cyklostezka do Bezděčína a vybudoval se nový cyklochodník v ulici Palackého, na který aktuálně naváže nové značení podél obou mladoboleslavských gymnázií. Letos se vybuduje také úsek na T. G. Masaryka podél náměstí Republiky, čímž dojde k dalšímu propojení stezek.

“Na budování cyklosítě systematicky pracujeme. Stezky a cyklochodníky přibývají a nejlépe to znázorňuje cyklomapa, kde se naše červeně označované hotové úseky postupně propojují. Jsem rád, že jsme se tímto směrem vydali a dlouhodobě se ho držíme. Že jsme se rozhodli správně, je vidět na rostoucí popularitě sdílených kol, ale obecně i z pohledu rozvoje elektrokol či koloběžek,” podotkl první náměstek Bouška.

mapa

Město buduje síť cyklostezek i díky úspěšnému čerpání dotačních prostředků. V minulých letech takto bylo proinvestováno přes 100 milionů korun, přičemž spoluúčast města je ve výši 15 procent celkových nákladů. Infrastruktura sahá i za hranice města, o čemž svědčí vybudovaný výjezd směrem na Řepov či stezky v Kosmonosech a Bradleci. Letos se bude dokončovat také úsek Kosmonosy - Debř.

“Kromě velkých investic řešíme i méně nákladné záležitosti, jako je dílčí úprava komunikací, bezpečnější přejezdy, dopravní značení či rozšiřování počtu stojanů,” dodal Bouška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Kaplička v Kasárnách je nejlépe opravenou památkou v kraji

21:23 Znojmo: Kaplička v Kasárnách je nejlépe opravenou památkou v kraji

Nejlépe opravenou památkou Jihomoravského kraje za rok 2020 v kategorii drobných staveb je kaplička …