Mladá Boleslav: Město ve spolupráci s nemocnicí spouští pro seniory službu na dovoz nákupů z lékárny

25. 3. 2020 6:32

Ve středu 25. března spustí vedení města ve spolupráci s Klaudiánovou nemocnicí službu na dovoz nákupů z lékárny pro seniory nad 60 let. Každý pracovní den od 8 do 18 hodin mohou lidé volat na telefonní číslo 773 228 966. Službu personálně zaštiťuje Městská společnost sportovní a rekreační areály. Všechny nákupy probíhají prostřednictvím lékárny v Klaudiánově nemocnice.

Mladá Boleslav: Město ve spolupráci s nemocnicí spouští pro seniory službu na dovoz nákupů z lékárny
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Senioři si mohou nechat dovézt jak léky předepsané přes e-recept, tak i veškerý sortiment lékárny, na který se nevztahuje potřeba e-receptu (např. také potravinové doplňky, vitamíny, obvazy apod.), či kombinaci obojího. U nákupů bez e-receptu je limit 2000 korun.

Anketa

Vadilo by vám, kdybyste kvůli koronaviru nemohli v létě cestovat do zahraničí?

82%
hlasovalo: 34047 lidí

Call centrum na čísle 773 228 966 přijímá objednávky od středy 25. března každý pracovní den od 8.00 do 18.00 hodin. Objednávky přijaté do 13 hodin budou vyřízeny téhož dne (pokud jsou léky dostupné na centrálním skladu). V případě objednávek přijatých po tomto času záleží na vytíženosti lékárny a dostupnosti léků.

Dovoz probíhá každý pracovní den od 9 do 17 hodin. Senior hradí pouze hodnotu nákupu z lékárny, kurýrovi je možné platit v hotovosti, či kartou. Dovoz je zdarma.

Služba je určena občanům bydlícím v Mladé Boleslavi a příměstských částech: konkrétně seniorům nad 60 let, zdravotně postiženým, osamělým rodičům s dětmi, osamoceným nemocným osobám.

"Lékárny patří v těchto dnech mezi velmi vytížená místa a my bychom rádi předešli shromažďování seniorů a dalších potenciálně ohrožených osob ve frontách. Děkujeme za spolupráci nemocnici a lékárně Klaudiánovy nemocnice, se kterou jsme se domluvili na režimu této služby a také zaměstnancům Městské společnosti sportovní a rekreační areály, kteří dovozy personálně pokryjí," uvedl první náměstek primátora Jiří Bouška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

7:35 Kroměříž: Vratné kelímky představí dominanty města i zajímavé akce

Veřejná soutěž na podobu vratných kelímků, které bude město a další organizace využívat při svých ak…