Mladá Boleslav: Na podzim Správa železnic představí studii nového nádraží

05.03.2020 19:53

Mladoboleslavské hlavní nádraží se brzy začne proměňovat k lepšímu. Alespoň takový slib dal při své návštěvě Mladé Boleslavi ministru vnitra Janu Hamáčkovi a náměstkovi primátora Robinu Povšíkovi generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Mladá Boleslav: Na podzim Správa železnic představí studii nového nádraží
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav

"Dohodli jsme si tři milníky. Letos na podzim bude hotová studie, v říjnu 2021 se začne pracovat na demolici výpravní budovy a do dvou let má být hotovo," sdělil náměstek primátora Robin Povšík. Zároveň připustil, že ze strany Správy železnice se jedná už o několikátý termín, který veřejně slibuje. Nicméně podle dynamiky dalších kroků lze odvodit, že tentokrát by již skutečně mohlo k naplnění slibů dojít.

Náměstek Robin Povšík si v této souvislosti neodpustil poznámku, že kdyby nebylo hloupé petice v roce 2010, kdy on osobně představil návrh na nový vzhled výpravní budovy, mohlo již nové nádraží dávno stát. "Vše bylo připravené a dojednané s nejvyšším vedením Českých drah. Ti, co podepsali petici, se postarali o to, že projekt má minimálně desetileté zpoždění a město automobilů se doteď v uvozovkách pyšní ohyzdnou výpravní budovou bez historické hodnoty. To mimochodem tehdy potvrdila i největší osobnost mezi zdejšími historiky Karel Herčík," zavzpomínal náměstek primátora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Písek: Veletrh volnočasových aktivit může pomoci při výběru kroužku

8:38 Písek: Veletrh volnočasových aktivit může pomoci při výběru kroužku

Různé druhy sportů nebo činností si mohly vyzkoušet děti, které se v pátek 24. září přišly podívat d…