Mladá Boleslav: Náměstek primátora Marek přijal návštěvu z Pezinku

20. 3. 2019 13:59

Náměstek primátora Daniel Marek přijal v úterý 19. března na radnici náměstkyni primátora Pezinku Márii Wagingerovou a zástupce ředitele 6. ZŠ Lukáše Krejčíka.

Mladá Boleslav: Náměstek primátora Marek přijal návštěvu z Pezinku
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Představitelka partnerského města, která má v Pezinku na starosti školství, sociální oblast a kulturu, navštívila Mladou Boleslav i se skupinou slovenských pedaogů, kteří vyučovali několik hodin na 6. ZŠ ve slovenštině. Naopak skupina učitelů ze 6. ZŠ již tradičně odjíždí do partnerské školy v Pezinku, aby zde zajistila několik vyučovacích hodin v českém jazyku.

Mária je první zástupkyní nového vedení města Pezinku po tamějších komunálních volbách, která se setkala s vedením města v Mladé Boleslavi. Naše město ovšem několikrát navštívila již v minulosti, kdy se ještě jako učitelka účastnila výměnných pobytů mezi školami v Mladé Boleslavi a Pezinku.

"S paní náměstkyní jsme hovořili na téma školství, o tom jak to funguje v mateřských i základních školách u nich a u nás, jak jsou na tom s kapacitou školních zařízení a podobně. Zároveň jsme si říkali o akcích, které bychom mohli navštívit my v Pezinku a jejich vedení u nás," řekl náměstek Marek. Zástupci obou měst se ujistili, že partnerská spolupráce obou měst bude pokračovat a že obě strany stojí o její další rozvíjení i nové impulsy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Po Ústředním hřbitově jezdí o Velikonocích minibus

17:12 Brno: Po Ústředním hřbitově jezdí o Velikonocích minibus

Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomáhá zejména starším lidem minibus. Třikrát z…