Mladá Boleslav: Náměstek primátora Marek přijal návštěvu z Pezinku

20.03.2019 13:59

Náměstek primátora Daniel Marek přijal v úterý 19. března na radnici náměstkyni primátora Pezinku Márii Wagingerovou a zástupce ředitele 6. ZŠ Lukáše Krejčíka.

Mladá Boleslav: Náměstek primátora Marek přijal návštěvu z Pezinku
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

Představitelka partnerského města, která má v Pezinku na starosti školství, sociální oblast a kulturu, navštívila Mladou Boleslav i se skupinou slovenských pedaogů, kteří vyučovali několik hodin na 6. ZŠ ve slovenštině. Naopak skupina učitelů ze 6. ZŠ již tradičně odjíždí do partnerské školy v Pezinku, aby zde zajistila několik vyučovacích hodin v českém jazyku.

Mária je první zástupkyní nového vedení města Pezinku po tamějších komunálních volbách, která se setkala s vedením města v Mladé Boleslavi. Naše město ovšem několikrát navštívila již v minulosti, kdy se ještě jako učitelka účastnila výměnných pobytů mezi školami v Mladé Boleslavi a Pezinku.

"S paní náměstkyní jsme hovořili na téma školství, o tom jak to funguje v mateřských i základních školách u nich a u nás, jak jsou na tom s kapacitou školních zařízení a podobně. Zároveň jsme si říkali o akcích, které bychom mohli navštívit my v Pezinku a jejich vedení u nás," řekl náměstek Marek. Zástupci obou měst se ujistili, že partnerská spolupráce obou měst bude pokračovat a že obě strany stojí o její další rozvíjení i nové impulsy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

21:10 Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem minulého roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom…