Mladá Boleslav: Náměstí Republiky má novou podobu

14.09.2022 6:32 | Tisková zpráva

Náměstí Republiky se obléklo do nového hávu. Po několika měsících stavebních prací při budování cyklostezky a chodníků, nových přechodů pro chodce a autobusových zastávek vše vyvrcholilo proměnou střední části náměstí.

Mladá Boleslav: Náměstí Republiky má novou podobu
Foto: mb-net.cz
Popisek: Hrad uprostřed města Mladá Boleslav

Místo původní nevzhledné betonové parkovací plochy a betonových květináčů zde město vytvořilo a dokončilo nově upravená parkovací místa, ale i parkovou úpravu se vzrostlými stromy, cestami, záhony a lavičkami. "Věřím, že se i občanům města budou tyto proměny líbit. Jsem přesvědčen, že si tato lokalita novou podobu určitě zasloužila," uvedl primátor Raduan Nwelati.

Střední část náměstí se v minulosti pro parkování nevyužívala. Zřídilo se zde dočasné parkoviště až v době, kdy se přebudovávala tzv. malá TGM, aby měli motoristé z této ulice kde parkovat po dobu oprav. Vedení města ovšem počítalo s tím, že v takové podobě parkoviště nezůstane a že bude nutné dát celé lokalitě hezčí podobu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

Kdo přesně tu podle vás normalizuje nenávist a násilí na menšinách přechází mávnutím ruky?

Myslíte, že to dělá někdo z budoucí vlády? Kdo? Já s vámi souhlasím v tom, že přehlíží nepatřičné chování některých, ale že by normalizovali nenávist a přehlíželi násilí na menšinách? To podle mě nikdo nedělá. Ostatně koho myslíte tou menšinou? Děkuji za vysvětlení.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Příbram: Vánoční kluziště poprvé v pátek 21. listopadu

16:21 Příbram: Vánoční kluziště poprvé v pátek 21. listopadu

Vánoční kluziště bude v provozu na náměstí 17. listopadu po dobu dvou měsíců.