Mladá Boleslav: Pěvecký sbor Boleslav má novou sbormistryni

25.02.2011 9:07

Pěvecký sbor Boleslav, nejstarší nepřetržitě fungující hudební těleso v Mladé Boleslavi (byl založen roku 1857), prošel během svého jeden a půl staletí dlouhého vývoje řadou změn.

Mladá Boleslav: Pěvecký sbor Boleslav má novou sbormistryni
reklama

K jedné z nich došlo nyní na počátku roku 2011. Tři roky poté, co sbor změnil organizační vedení, nastalo střídání generací také na sbormistrovském postu. Po úspěšné a 25 let trvající spolupráci s profesionálním hudebníkem a profesorem Pražské konzervatoře Zdeňkem Šulcem pěvecký sbor převzala mladá, nadějná hudebnice Zuzana Kubelková.

Informuje o tom Karel Novák ve zprávě na webu sboru Boleslav (http://www.psboleslav.info/phprs/view.php?cisloclanku=2011020001). Dále zde uvádí: "Tato bývalá zpěvačka proslulého dětského sboru Severáček se narodila v Liberci v roce 1985. Je absolventkou Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde studovala hudební výchovu a sbormistrovství. V rámci soutěžního festivalu Praga cantat 2009 přispěla jako dirigentka k absolutnímu vítězství ženského sboru SPS Ještěd v jeho kategorii a za svůj výkon získala cenu uměleckého ředitele festivalu pro mladé sbormistry. V současné době je sbormistryní přípravného sboru Cum decore při Gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci, dětského sboru Novovesánek v Nové Vsi nad Nisou a druhou sbormistryní smíšeného pěveckého sboru Ještěd. K těmto svým aktivitám nyní tedy připojila i sbormistrování Boleslavu. Jeho členové se nyní se sbormistryní sžívají a zvykají si na nový styl práce (např. častější dělené zkoušky), který nutně každá podobná změna přináší. Studují také ryze nový repertoár, který bude předveden na tradičním květnovém festivalu (koncert smíšených sborů 12. 5.), samostatném koncertu 25. 5 a na festivalu Foerstrovy Osenice (4. 6.). Věřme, že omlazení uměleckého vedení sboru přinese do Boleslavu svěží vítr, projevujícím se i příchodem nových členů."

Další zprávy z Mladé Boleslavi naleznete ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mb-net.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hořice: Levitovo centrum prošlo akreditací na výbornou

16:58 Hořice: Levitovo centrum prošlo akreditací na výbornou

Levitovo centrum následné péče bylo začátkem června již po čtvrté v řadě pod drobnohledem České spol…