Mladá Boleslav: Veřejnost se může zapojit do zpracování adaptační strategie

22.01.2021 18:35

Statutární město Mladá Boleslav získá objektivní data k vývoji klimatických změn na svém území. Uspělo se žádostí o dotaci na zpracování adaptační strategie, kterou financují Norské fondy. Do analytické části se nyní může zapojit také veřejnost prostřednictvím on-line dotazníku.

Mladá Boleslav: Veřejnost se může zapojit do zpracování adaptační strategie
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

Adaptační strategie má za cíl zmapovat a zhodnotit zranitelnost města ve vztahu ke klimatickým změnám. Zároveň navrhne opatření vedoucí ke zmírnění dopadů těchto změn na život obyvatel města. Tím je myšleno sucho, vlny veder, extrémní přívalové srážky či bleskové povodně.

V analytické fázi zpracování jsou zapojeni také obyvatelé města. V on-line dotazníku (ZDE) se veřejnost může například vyjádřit, jak je podle ní město připraveno na změny klimatu v rámci různých oblastí a jaká další opatření by mělo učinit. Anketa zabere přibližně 5 až 15 minut.

Jak zmínil první náměstek primátora Jiří Bouška, Mladá Boleslav dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější města při získávání dotačních prostředků, což je i případ adaptační strategie, která je financována z Norských fondů. Pro město ji zpracovává společnost ASITIS s.r.o.

Norské fondy přispívají ke snižování hospodářských a sociálních rozdílů v evropském hospodářském prostoru a posilují vzájemné vztahy mezi Norskem a Českou republikou.

On-line dotazník najdete také na webu města v sekci Témata - Strategický rozvoj a EU - Projekty s podporou EU - Norské fondy - Adaptační strategie - On-line dotazník pro veřejnost

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

6:32 České Budějovice: U Černé věže bude sídlit švec

Rada města schválila pronájem prostoru sloužícího k podnikání v objektu U Černé věže 346/26.