Mladá Boleslav: Zastupitelé schválili nové znění čtyř obecně závazných vyhlášek

26.11.2019 16:04 | Zprávy

Na pondělním jednání schválilo zastupitelstvo města čtyři obecně závazné vyhlášky. Řeší poplatek ze psů, poplatek z pobytu, poplatek za užívání veřejného prostranství a poplatek za odpady.

Mladá Boleslav: Zastupitelé schválili nové znění čtyř obecně závazných vyhlášek
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

"Jde o to, že 23. října podepsal prezident novelu zákona o místních poplatcích, a tím pádem jsme museli naše stávající vyhlášky upravit tak, aby byly v souladu s platnou legislativou. Neměníme tedy v žádném případě výši těchto poplatku, pouze jsme museli upřesnit pojmy," vysvětlil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Ten také podotkl, že se města negativně dotkne změna místního poplatku z pobytu. Předmětem tohoto poplatku je totiž nově pouze pobyt, jehož délka nepřekročí 60 po sobě jdoucích dní. "Tím pádem budou od tohoto poplatku osvobozeni všichni zaměstnanci zdejších firem, kteří dlouhodobě bydlí na ubytovnách a k pobytu se poctivě přihlásili. Například v případě ubytovny Škoda Auto jde o zhruba půl milionu za rok," doplnil náměstek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Stavba Centra sociálních služeb SMYSL byla zahájena

11:17 Pardubice: Stavba Centra sociálních služeb SMYSL byla zahájena

Město Pardubice zahájilo stavbu dlouho připravovaného Centra sociálních služeb SMYSL v městské části…