Mladá Boleslav má nový požární řád a unikátní systém požární vody

25.06.2019 20:18

Novou obecně závaznou vyhláškou, kterou zastupitelé schválili na červnovém jednání, je nový požární řád města, který nahradil vyhlášku z roku 2003. V novém řádu došlo k aktualizaci umístění hydrantů ve městě, u nichž předtím proběhla kontrola funkčnosti, ale především byly do vyhlášky zahrnuty dva nové zdroje požární vody, moderní plnící stanice, které má Boleslav jako jedno z prvních měst v republice.

Mladá Boleslav má nový požární řád a unikátní systém požární vody
Foto: mb-net.cz
Popisek: Mladá Boleslav
reklama

"Plnící místa požární vody jsou dvě, první je v Kollárově ulici u koupaliště a druhé je v Pražské ulici v Bezděčíně. Jejich největší výhodou je především rychlost, kterou jsou schopny naplnit hasičskou cisternu vodou. Cisternu naplní asi za dvě a půl minuty, což je několikanásobně rychlejší než hydrant či plnění z přírodního zdroje, například z Jizery," uvedl primátor města Raduan Nwelati.

Také dosah požární vody z těchto plnících stanic je mnohem větší, než je tomu v případě ostatních zdrojů, pokryjí řádově až pětikilometrový okruh.

"Rádi bychom vybudovali ještě jednu podobnou stanici, a to na Ptácké ulici. Díky tomu bychom pak měli zdroj požární vody vyřešen pro celé město. Jsem rád, že jsme se touto cestou vydali, na naše zkušenosti už se ptají i další města, která by náš příklad chtěla následovat," dodal primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Nový web mapuje sochy a drobnou architekturu

14:56 Brno: Nový web mapuje sochy a drobnou architekturu

Sochy, památníky, pamětní desky, reliéfy a další objekty drobné architektury. Ty všechny si mohou ny…