Mnichovo Hradiště: Památková zóna v okolí náměstí díky dotacím vzkvétá

06.12.2016 20:40 | Zprávy
autor: PV

Šlo o novinku, a proto nikdo předem nevěděl, jaký bude mít nový městský dotační program efekt a odezvu u majitelů objektů v centru města. Z tří set tisíc, které byly z městského rozpočtu pro tento rok vyčleněny, se však majitelům nepamátkových objektů v městské památkové zóně nakonec podařilo vyčerpat drtivou většinu, a viditelně tak zkrášlit Masarykovo náměstí.

Mnichovo Hradiště: Památková zóna v okolí náměstí díky dotacím vzkvétá
Foto: Wikipedia, autor ŠJů
Popisek: Mnichovo Hradiště. Ulice 1. máje, kostel sv. Jakuba.

„Úspěšných bylo sedm žadatelů. Podpora v těchto případech směřovala zejména na výměny oken a opravy fasád,“ prozrazuje Lenka Zikmundová, která má na odboru výstavby a životního prostředí městského úřadu na starost památkovou péči.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

22:42 Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

Českolipské radnici se podařilo vysoutěžit dodavatele, který v České Lípě postaví dlouho očekávaný s…