Most: Hejtman neoprávněně obvinil vedení města ze šíření chaosu

01.03.2021 20:27

Včera odpoledne napadl hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller vedení města Mostu z vytváření chaosu tím, že si dovolilo zveřejnit informaci, že ze strany hejtmana nedošlo dosud k určení mateřských škol a školek, které budou fungovat pro děti členů IZS. Vedení města se proti šíření chaosu a nepochopení ohrazuje a uvádí vše na pravou míru.

Most: Hejtman neoprávněně obvinil vedení města ze šíření chaosu
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most
reklama

Vedení města Mostu vydalo v neděli 28. 2. 2021 informaci, že navzdory dosud nevydanému rozhodnutí hejtmana ÚK, je připraveno svá zařízení pro děti členů IZS zajistit a kam se tyto osoby mají obracet. Hejtman ÚK pak vydal své rozhodnutí v odpoledních hodinách v neděli 28. 2. 2021 s tím, že neměl od všech ORP označená zařízení, která pro tyto potřeby budou sloužit. To je ovšem problémem pana hejtmana, že si nedokáže zajistit informace od všech dotčených subjektů a nikoliv vedení města Mostu.

Je pak záhadou, že např. ve Středočeském kraji hejtmanka své rozhodnutí toho typu vydala v sobotu 27. 2. 2021 v 16:00, tedy téměř o 24 hodin dříve než ÚK. To svědčí o tom, že ne vše běží v našem kraji ideálně.

Tato doba není zralá pro kritiku, šíření chaosu a podobných věcí. Je o tom, zajistit lidem co možná nejlepší podmínky pro to, abychom minimalizovali rizika nákazy a maximalizovali připravenost pro ochranu zdraví lidu. To by si měl v této době každý uvědomit, šlápnout do pedálů a přestat jen planě žvanit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

21:21 Jihlava: Staňte se průzkumníkem městské divočiny

Všimli jste si malých očiček, pomrkávajících z dlažby Masarykova náměstí? Souvisejí s výstavou OKULÁ…