Most: Magistrát ozáří „zlaté“ světlo. Zapojí se tak do kampaně na podporu dětí s rakovinou

08.02.2016 16:27

Různá onkologická, tedy nádorová onemocnění nejsou jen záležitostí dospělých, ale nevyhýbají se ani dětem. I v jejich případě je velmi důležité včasné odhalení příznaků, znovuzařazení do společnosti nebo navýšení finančních prostředků na výzkum.

Most: Magistrát ozáří „zlaté“ světlo. Zapojí se tak do kampaně na podporu dětí s rakovinou
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Most
reklama

Právě proto se celosvětově připomíná Den dětské onkologie, který připadá na 13. února. Různá města v tento den nasvítí „zlatým světlem“ nějakou významnou dominantu. V letošním roce si jej již podruhé připomene Česká republika a vůbec poprvé také město Most, které nechá nasvítit budovu magistrátu.

„Tato mezinárodní akce má hned několik cílů. Mezi nejdůležitější z nich patří ozřejmění faktů a mýtů o ra­kovině v dětském věku, dů­raz na včasné odhalení varov­ných příznaků, detabuizace onkologicky nemocných dětí a podpora jejich znovuzařa­zení do společnosti. Neméně významné je i připomenutí nutnosti dostatečného finan­cování výzkumu v této ob­lasti,“ informovala koordiná­torka akce Lucie Cingrošová.

Podrobnosti čtenáři na­jdou na webových stránkách www.dendetskeonkologie.cz. Letošní ročník Dne dět­ské onkologie se koná pod záštitou předsedy Evrop­ského parlamentu Martina Schulze, premiéra Bohuslava Sobotky, předsedů obou ko­mor Parlamentu ČR Jana Hamáčka a Milana Štěcha a ministrů zahraničních věcí, zdravotnictví a kultury.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

21:49 Hlučín: Elektrokola lze zapůjčit ve sportovní hale

Nově od letošního roku budeme nabízet ve sportovní hale v Hlučíně k zapůjčení čtyři horská elektroko…