Na letiště se přesunou gripeny a vycvičí tu i piloty vrtulníků, Pardubice jednají o kompenzaci za hluk

31.08.2015 10:06 | Zprávy

Od září se zvýší letový provoz na pardubickém vojenském letišti. Z důvodu pravidelné odstávky letecké základny v Čáslavi se do města přesune 6 strojů JAS-39 Gripen, a to v termínu od 25. 9. do 12. října. Letiště k tomu hostí téměř roční praktický výcvik zahraničních pilotů vrtulníků. Zajišťuje ho jeden ze subjektů, kteří zde působí, LOM PRAHA, s.p. Protože zvýšený letový provoz bude znamenat i větší hlučnost, vedení města jedná s firmou o možném příspěvku pro obyvatele Pardubic.

Na letiště se přesunou gripeny a vycvičí tu i piloty vrtulníků, Pardubice jednají o kompenzaci za hluk
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„První schůzku se zástupci státního podniku LOM PRAHA jsme v minulých dnech absolvovali a mám z ní velmi dobrý pocit. Jednání bylo vůči nám velmi vstřícné a již jsme se domluvili, že budeme společně hledat využití finančních prostředků v nějakých zajímavých projektech, které město připraví,“ uvedl primátor Pardubic Martin Charvát. Společnost LOM PRAHA si plně uvědomuje, že město Pardubice je jeden z jejích důležitých místních partnerů, a proto chce i dále rozvíjet nově vzniklé vztahy s představiteli města a regionu ke společné spokojenosti všech stran.

Cvičné lety vojenských vrtulníků začnou od 7. září. Nad hlavami lidí se budou stroje objevovat pouze ve všední dny, a to od 9. hodiny ranní. „Je pro nás zásadní, aby měli naši obyvatelé o víkendech klid, což nám bylo garantováno. Zároveň jsme tlačili také na to, aby se ve večerních a nočních hodinách létalo minimálně,“ sdělil náměstek primátora Jan Řehounek, podle něhož budou vrtulníky ve vzduchu od pondělí do čtvrtka maximálně do 22 hodin s tím, že společnost vyvine maximální snahu, aby tento výcvik mohl končit již v dřívějších hodinách. „Mnohem klidnější budou také pátky. Školitelé nám slíbili, že v tyto dny skončí s praktickým výcvikem už po obědě,“ upřesnil náměstek Jan Řehounek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Hlaste se na Svatováclavskou jízdu

7:14 Mladá Boleslav: Hlaste se na Svatováclavskou jízdu

Uzávěrka přihlášek na 23. ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel 31. srpna 2025.