Náchod: Park v centru projde revitalizací

10.09.2020 16:43

Od září do listopadu budou probíhat práce na zkrášlení parku v centru města v bezprostřední blízkosti ulice Pražské před budovou okresního soudu.

Náchod: Park v centru projde revitalizací
Foto: Náchod
Popisek: Náchod

Součástí revitalizace bude úprava pěších tras, vytvoření centrálního prostranství, obnova zeleně a osvětlení vybraných cest a prvků. Samozřejmě nebudou chybět nové lavičky a odpadkové koše.

Anketa

Zeman a Babiš by měli zemřít, řekl Pavel Novotný. Je to na trestní stíhání?

89%
11%
hlasovalo: 36460 lidí

„Výsadbou nových vegetačních prvků chceme především zvýšit atraktivitu okolí. Celá centrální plocha bude krásným prostorem, který bude sloužit ke krátkodobějšímu odpočinku pod korunami stromů, které zároveň vytvoří zelenou střechu," upřesnil starosta Jan Birke.

„Mezi kmeny stromů pak bude umístěno několik sedacích prvků v podobě kostek, které budou nasvíceny z jednotlivých stran. Tím chceme park zatraktivnit i ve večerních hodinách. Z důvodu parkových úprav dojde také k přemístění památníku obětem komunismu, a to o pár metrů tak, aby nemuselo dojít k výraznějšímu prořezu dřevin, které jej v současné době obklopují, " dodal místostarosta Jan Čtvrtečka.

Autorem projektové dokumentace parkových úprav je firma green4plan s.r.o., Vysokov a zhotovitelem této investiční akce za bezmála 5 mil. Kč (4 958 508,59 Kč vč. DPH) je firma SILVAGRO s.r.o., Zábrodí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec předává další nové byty, tentokrát v Proboštské

21:23 Liberec předává další nové byty, tentokrát v Proboštské

Dvaadvacet nově zrekonstruovaných bytů nabídne během září k užívání budoucím nájemníkům město Libere…