Průzkum stromů na Vratislavově náměstí prováděla specializovaná firma letos v zimě. Dendrologové stromy vyšetřili tomografem, který jim umožnil nahlédnou do struktury kmenu a odhalit skryté dutiny nebo hnilobu. Výsledek je jednoznačný. Pokácet bude třeba asi 11 stromů.
„Stromy nejsou v tak špatném stavu, že by hrozil jejich akutní pád, takže s kácením bude možné počkat až na podzim. Budeme tak moci zároveň vysadit i stromy nové,“ říká správce městských lesů Zdeněk Krejčí.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku



