Nový Bor: Ve městě probíhá údržba zeleně, prořezávají se keře

11.04.2021 9:37 | Zprávy
autor: PV

V plném proudu jsou práce na revitalizaci zeleně v Novém Boru. Jedná se především o úpravy keřů, které v některých částech města prochází razantnějšími řezy. Údržbu zeleně provádí na základě smlouvy firma Compag CZ s.r.o.

Nový Bor: Ve městě probíhá údržba zeleně, prořezávají se keře
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

Návrh úprav keřů reflektuje jejich stávající stav. „V předcházejících letech jsme prováděli převážně tvarovací řez, letos převažují zmlazovací řezy a průklesty,“ vysvětlila vedoucí technické správy města Zdeňka Schreibová. Ta ujistila, že ke každému keři přistupují pracovníci společnosti Compag CZ individuálně. „Některé druhy, u nichž je to možné, tak prochází razantním jednorázovým zmlazením. U jiných ale volíme postupné zmlazení s tím, že každý následující rok pak odstraníme pouze staré větve,“ doplnila Zdeňka Schreibová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

A to, že sedíte ve vládě s řadou bývalých komunistů vám nevadí?

A nemyslíte, že ta provokace s rudým právem byla zbytečná? Máte to zapotřebí? Nemyslíte, že by bylo lepší se s prezidentem snažit spíš usmířit a najít cestu, jak spolu v zájmu ČR spolupracovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

13:05 Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

Jedna z nejfrekventovanějších pěších spojnic mezi hlavním nádražím a centrem města projde modernizac…