Nový Bor: Zavlažovací sukýnky nestačily na záchranu lip na náměstí

28.04.2022 16:48 | Tisková zpráva
autor: PV

Odborná firma v nejbližších dnech pokácí dvě téměř stoleté lípy na náměstí Míru v Novém Boru. Stromy poškodilo extrémní léto před čtyřmi lety natolik, že jim už nepomohla ani následná speciální péče prostřednictvím tzv. zavlažovacích sukýnek. Město na jejich místo vysadí javory, které by podle arboristy měly bez potíží snášet specifické podmínky na náměstí.

Nový Bor: Zavlažovací sukýnky nestačily na záchranu lip na náměstí
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor

„Podařilo se nám koupit dva vzrostlé javory, které vyrůstaly v blízkosti Lužických hor. Jsou tak zvyklé na místní klima a mělo by se jim u nás dobře dařit,“ řekla vedoucí technické správy města Zdeňka Schreibová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Korupce

Je to marný, je to marný, je to marný. Nemyslíte, že přesně to platí o boji s korupcí u nás? Nejen v Praze? Snad všichni politici mluví o tom, jak s ní chtějí skoncovat, ale realita je jiná. Vy o korupci mluvíte často, navrhla jste ale nějaká konkrétní opatření, která by jí zamezila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Jak řešit drogy ve školním prostředí?

10:44 Šumperk: Jak řešit drogy ve školním prostředí?

Městská policie Šumperk připravila další z řady preventivních aktivit zaměřených na aktuální bezpečn…