Nový Bor se připojil ke stávkové pohotovosti starostů

06.06.2020 16:16

Kvůli dopadu vládních opatření, kdy část pomoci podnikatelům mají zafinancovat ze svých rozpočtů města a obce, se starosta Nového Boru Jaromír Dvořák rozhodl podpořit stávkovou pohotovost starostů. Tu vyhlásilo 1. června Sdružení místních samospráv ČR, sdružující a hájící zájmy téměř 2000 obcí a měst v České republice, na protest proti výrazným negativním zásahům státu do příjmů samospráv.

Nový Bor se připojil ke stávkové pohotovosti starostů
Foto: René Latko / novy-bor.cz
Popisek: Nový Bor
reklama

„Vláda České republiky hodlá vzít obcím více než 20 miliard Kč. Tyto prostředky budou chybět i naší obci na důležité investice a rozvoj. Jako starosta obce jsem se rozhodl podpořit protestní stávkovou pohotovost starostů, protože v této nelehké době je důležité zachovat finanční prostředky obcím, aby mohly investovat a znovu rozhýbat regionální ekonomiku, pomoci živnostníkům a místním firmám. ?

Obce i kraje v naší zemi plní důležitou úlohu zadavatelů veřejných zakázek, proto v minulých dnech vyvěšovaly na protest proti těmto krokům vlády černé vlajky. Bohužel dopady na obce se mají ještě dalšími návrhy zákonů prohloubit a je důležité, aby se obce již zásadně ozvaly proti takovýmto návrhům,“ uvádí se v prohlášení, které podepsal starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Podle predikce Sdružení místních samospráv se sníží daňové příjmy o 20% a důsledek kompenzačního bonusu by mohl být pro město Nový Bor až 9 milionů korun.

„Pokud to tak bude, je krajně nereálné udržet některé naše naplánované investice. Nemohli bychom například realizovat celoplošné opravy ulic po opravě sítí v lokalitě Skalická a přilehlých ulic, dále také v ulicích Jiráskova a Vančurova, výstavbu nového mostu u knihovny v ulici B. Egermanna, revitalizaci sídliště Kollárova – Jiráskova, izolace zdí u historické budovy školy U Lesa,“ vyjmenoval negativní dopady zásahu státu do rozpočtu města Jaromír Dvořák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberec: Zahrada u kostela Nalezení svatého Kříže je opět otevřena

18:35 Liberec: Zahrada u kostela Nalezení svatého Kříže je opět otevřena

Po delší pauze byla pro milovníky sakrální architektury a širší veřejnost opět otevřena zahrada kost…