Nový Jičín: Školáci prezentovali svou činnost i plány do budoucna

12. 2. 2019 7:34

Školáci, kteří spolu tvoří Zastupitelstvo dětí a mládeže Nový Jičín, představili svou činnost a své plány na radnici.

Nový Jičín: Školáci prezentovali svou činnost i plány do budoucna
Foto: Nový Jičín
Popisek: Nový Jičín
reklama

Jedenáctičlenná skupinka mladých lidí pracuje pod Střediskem volného času Fokus a jsou v ní zastoupeny základní a střední školy ve městě. Proto nejen za sebe, ale i za své spolužáky se mladí zastupitelé členů vedení radnice ptali na nejzásadnější investice z rozpočtu města, na osud Hückelových vil, kamenného divadla, ale třeba také na možnosti brigád pro studenty či jejich účasti v odborných komisích.

„Z fungování zastupitelstva dětí a mládeže jsem potěšen. Práce, kterou žáci a studenti odvádějí na školách je záslužná, ale největší hodnotu vidím v tom, že jsou schopni udělat něco pro druhé. Pro kamarády, pro seniory a další veřejnost. A ještě u toho dokážou sjednocovat generace,“ řekl starosta Nového Jičína Stanislav Kopecký a doplnil ho místostarosta Ondřej Syrovátka: „Pomoci nemocné spolužačce nebo zorganizovat akci, na kterou přijde tisíc lidí jako například CoffeeCake festival, to jsou skutky, které by nedokázali ani všichni dospělí. Ten dětský elán a nadšení jsou obdivuhodné.“

Členové zastupitelstva dětí a mládeže prostřednictvím samospráv na jednotlivých školách připravují akce pro své kamarády, ale také zprostředkovávají dialog mezi žáky a pedagogy. Řeší na školách problémy s obědy, pořádají soutěže a hry, ptají se spolužáků, co by chtěli změnit. Na Základní škole Komenského 66 žákovská samospráva zorganizovala sběr kaštanů a papíru a výtěžek darovala nemocné spolužačce. Na středních školách pomohla propagovat potravinovou sbírku, budoucí zdravotníci spolupracují se záchrannými složkami jako figuranti.

Na některé aktivity získalo Zastupitelstvo dětí a mládeže Nový Jičín dotaci z projektu Mládež v kraji, který je financován z prostředků ministerstva školství a z města Nový Jičín. V letošním roce by mladí zastupitelé chtěli připravit food festival zaměřený na kávu a dezerty. „Navštívili bychom i domy pro seniory a tím umožnili i lidem, kteří se nemohou akce zúčastnit, aby si mohli popovídat u kávy a zákusku,“ řekla předsedkyně Zastupitelstva dětí a mládeže Nový Jičín Kristýna Vodáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín chce usilovat o peníze z česko-polského projektu na podporu turistických atrakcí

19:31 Bohumín chce usilovat o peníze z česko-polského projektu na podporu turistických atrakcí

Koronavirus letos decimuje mimo jiné oblasti i turismus a služby s ním spojené. Opět jej zvednout na…