Nulovou toleranci hazardu vyhlásili vsetínští zastupitelé

09.01.2016 19:12 | Zprávy
autor: PV

Eliminovat patologické hráčství nebo zneužívání sociálních dávek má nová obecně závazná vyhláška, kterou na svém prosincovém zasedání schválili vsetínští zastupitelé.

Nulovou toleranci hazardu vyhlásili vsetínští zastupitelé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Vyhláška vešla v platnost prvního ledna 2016 a stanovuje pouze jediné místo pro loterijní činnost ve Vsetíně, oproti současným 32 s celkovým počtem 265 hracích automatů.

Účelem nové vyhlášky je regulovat loterijní činnost tak, aby byl zajištěn veřejný pořádek, ochrana bezpečnosti, zdraví a majetku města i občanů.

„Našim cílem je, abychom ve městě co nejvíce omezili sázkové hry a loterie,“ uvedl důvod zřízení vyhlášky starosta Jiří Čunek a dodal: „Zároveň si však uvědomujeme, že kdyby u nás nebyla vůbec žádná herna, tak by to vedlo podle zkušeností z jiných měst k rozvoji nelegální činnosti, což by sebou neslo další negativní jevy nebo k přechodu hráčů k on-line hazardu na internetu.“ Proto jako místo provozování loterijní činnosti byla navržena budova ve vlastnictví města na adrese Sychrov 53. Podle starosty Čunka, byla tato budova doporučena proto, že je vzdálená od obytných domů, okolí je přehledné, dá se dobře kontrolovat a může zde být umístěn kamerový systém. „Existují však i prostory na Bobrkách, kde by se herna dala také umístit,“ doplnil Čunek s tím, že provozování loterijní činnosti v městské budově nabízí větší možnost tuto činnost kontrolovat a eliminovat patologické hráčství nebo zneužívání sociálních dávek. Kontrolu v objektu by tak mohli vykonávat strážníci městské policie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…