Olomouc: Děti měly vlastivědu na radnici

22.03.2012 20:30 | Zprávy
autor: olomouc.cz

Hodinu vlastivědy včera absolvovaly děti ze čtvrtých tříd ZŠ Heyrovského s primátorem města Olomouce Martinem Novotným. Netradiční hodina se odehrála v zasedací místnosti na olomoucké radnici, poté děti navštívily i primátorovu pracovnu.

Olomouc: Děti měly vlastivědu na radnici
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Na úvod primátor děti samozřejmě přivítal a vysvětlil jim základní věci o městě, například co je to vlastně statutární město, jaký význam má jeho vedení a zjednodušeně popsal i to, jak funguje volební systém. Na přání paní učitelky potom zavzpomínal na svoje školní léta: „Chodil jsem do ZŠ Zeyerova a dokonce i kousek odtamtud bydlel, takže jsem měl výhodu oproti kamarádům, že jsem mohl pozdě vstávat. A v té době, když jsem byl na základní škole, jsem moc chtěl být astronomem, takže když jsem byl nemocný, nakukoval jsem z okna tím velkým dalekohledem do třídy a věděl, co spolužáci právě probírají,“ vzpomíná primátor. „Na dětství vzpomínám moc rád, měli jsme s kamarády nejrůznější party, hráli fotbal a samozřejmě taky občas zlobili,“ dodává s úsměvem.

Poté přišla řada na otázky, které si děti na primátora Novotného připravily. Dotazy se samozřejmě točily kolem zážitků ze školy, toho, čím chtěl být, když byl malý, nebo například co dělal předtím, než se stal primátorem. Postupně se ale děti dostaly i k otázkám týkajícím se města a jeho fungování z pohledu dětí – jestli budou nová dětská hřiště, více veřejného bruslení na zimním stadionu, zda u nás bude někdy jezdit trolejbus nebo jestli se v Olomouci plánuje koncert Ewy Farne.

Na závěr primátor pozval děti i k sobě do pracovny, kde je nechal nahlédnout do staré pamětní knihy a ukázal jim podpisy významných českých osobností a u obrazu znázorňujícího Olomouc v roce 1895 vysvětlil, jak naše město vypadalo dříve.

Děti potom primátorovi předaly obrázky, které mu nakreslily.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihlava: Promítací plátno v letním kině má nový plášť

16:32 Jihlava: Promítací plátno v letním kině má nový plášť

Město dokončuje opravu opláštění objektu promítacího plátna v areálu letního kina v Březinových sade…