Olomouc: Dobrovolní hasiči dostali nové obleky, dýchací přístroje a další vybavení

28. 11. 2018 11:30

Nové zásahové vybavení a techniku v celkové hodnotě 723 tisíc korun dostali dobrovolní hasiči statutárního města Olomouce. Na vybavení a techniku přispěl i Olomoucký kraj částkou 337 tisíc korun.

Olomouc: Dobrovolní hasiči dostali nové obleky, dýchací přístroje a další vybavení
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

Při setkání se zástupci města a kraje převzali velitelé jednotek nové zásahové vybavení a techniku, pořízenou z rozpočtu města a za přispění dotace Olomouckého kraje. „Činnost hasičů je velmi náročná a pro bezpečnost obyvatel města životně důležitá. Tímto jim chci poděkovat za obětavou práci, kterou vykonávají ve prospěch města a jeho obyvatel,“ uvedl Martin Major, 1. náměstek primátora.

Velitelé jednotek sborů dobrovolných hasičů převzali osm kompletů dýchacích přístrojů Dräger včetně náhradních lahví, dva zásahové obleky, zásahové přilby Gallet, svítilny a další ochranné zásahové vybavení. Obnova hasičské techniky zahrnovala i pořízení hydraulického rozpínacího nástroje a hydraulických nůžek, a dále nákup automatického defibrilátoru AED, společně s páteřní deskou a záchranářským batohem. „Díky značné podpoře ze strany vedení města a čerpání dotací jsme schopni nejen pořizovat vybavení, ale také pořizovat nové automobily a budovat nové hasičské zbrojnice,“ pokračoval Martin Major.

Letos dostanou dobrovolní hasiči v Černovíře a Radíkově ještě dva nové dopravní automobily v hodnotě 2,76 milionů korun. Vozy uhradí město Olomouce za přispění dotace Olomouckého kraje a Ministerstva vnitra – generálního ředitelství hasičského záchranného sboru ČR. „Technický stav současných vozidel v Černovíře a Radíkově je zcela nevyhovující, jsem proto velmi rád, že se podařilo za přispění dotací zakoupit dva nové automobily, které odpovídají požadavkům 21. století. Chci vám popřát, aby vozidla sloužila co nejlépe a zároveň, abyste je při své činnosti museli používat co nejméně,“ dodal Martin Major.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Studenti zdravotnických studií posilují hygienu i nemocnice

20:27 Plzeň: Studenti zdravotnických studií posilují hygienu i nemocnice

Odběrová místa, call centra Krajské hygienické stanice, nemocnice – tam nyní pomáhají desítky studen…