Olomouc: Hasiči ve Chválkovicích se dočkají nové zbrojnice

22.06.2018 14:34 | Zprávy
autor: PV

Kapacitně nedostatečná a navíc v nedobrém technickém stavu je současná hasičská zbrojnice ve Chválkovicích. Zdejší hasiči dnes musí parkovat vozidla v provizorních podmínkách s omezeným přístupem, nemají vhodné sociální zázemí ani prostory pro uložení vybavení a materiálu. V zimě jim zamrzají vozidla a ve zbrojnici se nemají kde převlékat. To vše se teď díky úspěšně získané dotaci a výstavbě nové zbrojnice změní. Její základní kámen byl položen v pátek 22. června.

Olomouc: Hasiči ve Chválkovicích se dočkají nové zbrojnice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Město na záměru postavit novou zbrojnici pracuje již od roku 2013. Nejprve byla vyloučena možnost rozšíření stávající budovy z roku 1908. Ta totiž stojí v památkovém pásmu, takže ji není možné rozšířit, aby poskytovala hasičům potřebné zázemí. S ohledem na to byla tedy zpracována územní studie společně s návrhem změny územního plánu pro novou zbrojnici. V roce 2014 byla změna územního plánu v lokalitě budoucí zbrojnice schválena, čímž se otevřela možnost samotné realizace. Nová zbrojnice vyroste v blízkosti fotbalového hřiště a místního hřbitova v Olomouci – Chválkovicích v ulici Stejskalova.

Vzhledem k tomu, že chválkovická jednotka patří k těm nejvytíženějším a je zařazena v kategorii JPO II (s dobou výjezdu do 5 minut), bylo možné využít na výstavbu zbrojnice finanční prostředky v rámci Integrovaného regionálního operačního programu EU (IROP). Město tak připravilo území a projektovou dokumentaci včetně projektového záměru budoucí nové zbrojnice. „Díky kvalitně odvedené práci jsme na podzim roku 2017 uspěli s žádostí o získání dotace na stavbu nové zbrojnice a ani ne po roce začínáme se samotnou realizací,“ řekl náměstek primátora Filip Žáček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

PURL

Tvrdíte, že jste proti našemu zapojení, a že jste o tom nevěděli, ale váš ministr Zůna tvrdí, že o všem věděl, tak jak to vysvětlíte? A můžete mi sdělit, co jste v otázce obrany a bezpečnosti splnili z vašich předvolebních slibů? Za mě nic, spíš úplně naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Náchod: In-line dráha u ZŠ T. G. Masaryka prošla opravou

20:33 Náchod: In-line dráha u ZŠ T. G. Masaryka prošla opravou

Město Náchod dokončilo opravu povrchu in-line dráhy na sportovišti za Základní školou T. G. Masaryka…