Olomouc: Kvalitnější nabídka, efektivnější řízení i zachování obou značek, to má přinést fúze divadla a filharmonie

23.11.2023 16:14 | Tisková zpráva
autor: PV

Čtyřmi variantami fúze dvou významných olomouckých kulturních institucí, Moravského divadla a Moravské filharmonie, se zabývala podrobná analýza, kterou si nechalo zpracovat vedení města. Po úterním jednání se Rada města Olomouce rozhodla následovat variantu doporučovanou experty, tedy spojení do jednoho subjektu se zachováním dvou orchestrů.

Olomouc: Kvalitnější nabídka, efektivnější řízení i zachování obou značek, to má přinést fúze divadla a filharmonie
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Podrobnou analýzu zpracovala renomovaná společnost Economic Impact Art, velmi zkušená firma na poli evaluace kultury. Navržený postup radní doporučují ke schválení i zastupitelstvu. Zvolená varianta není nejúspornější, nicméně analýza ji označila za nejefektivnější z hlediska potenciálu šíře i kvality kulturní nabídky.

„Je to přístup, který se v analýze jasně ukazuje jako efektivní a životaschopný. Kromě provozních úspor, ač ne nejvyšších z navrhovaných variant, umožní tato cesta spojené instituci dosáhnout větších výnosů mimo jiné třeba i díky lepšímu využití sálů a posílení zájezdové činnosti. V podstatě je to jediná varianta, která umožňuje nejen zachování šíře kulturní nabídky, ale také její další rozvoj,“ popisuje přínosy chystané změny náměstek primátora pro kulturu Viktor Tichák. Analýza vznikala za přispění konzultací s experty, kteří v oboru působí napříč Evropou i v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

10:44 Zlín: Centrální park na Jižních Svazích má nové lákadlo

Návštěvníci Centrálního parku na Jižních Svazích mají nový důvod k zastavení. V oblíbeném veřejném p…