Olomouc: Město opět pomáhá záchranářům a hledá i sponzory

15.05.2019 10:13

Bezpečnější domácnosti seniorů či jiných znevýhodněných obyvatel města a lepší vybavení sanitek a policejních vozů. Další prostředky z rozpočtu města se stěhují ke složkám, které zajišťují bezpečí Olomoučanů a co nejrychlejší pomoc v případě zdravotních či bezpečnostních problémů.

Olomouc: Město opět pomáhá záchranářům a hledá i sponzory
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice
reklama

 Město navíc začíná s projektem, který by měl zapojit do dění i sociálně odpovědné firmy z regionu.

Shodně po devadesáti tisících korun teď dostaly od města dvě profesionální záchranářské instituce, Hasičský záchranný sbor a Zdravotnická záchranná služba. „Společně s profesionálními hasiči chceme instalovat požární hlásiče a detektory plynů do vytipovaných bytů některé znevýhodněné skupiny obyvatel,“ vysvětlil náměstek primátora Martin Major s tím, že v minulosti se tato podpora týkala například zrakově postižených či seniorů. „Tento společný projekt je v republice ojedinělý. Jeho cílem je větší bezpečí lidí, kteří mají například sníženou pohyblivost. Spolupráce s městem tady funguje výborně a dlouhodobě,“ komentoval dotaci zástupce ředitele HZS Olomouckého kraje Petr Ošlejšek.

Zdravotníkům pomůže dotace od města k pořízení nových lineárních dávkovačů do vozidel výjezdových skupin. Smlouvu o dotaci podepsal na radnici ředitel Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg. „Lineární dávkovače slouží k přehlednému a přesnému nitrožilnímu podávání léků během převozu pacienta. Chci městu za tento dar poděkovat,“ řekl při podpisu smlouvy Jan Weinberg.

Obě větší dotace musela schválit nejen rada, ale také zastupitelstvo. Už v dubnu přitom převzali nižší dotace na tři desítky menších projektů především dobrovolní hasiči. Dotace v celkové výši 620 tisíc korun tehdy uvolnila městská rada.  

Zvýšení šancí na rychlé vyřešení okamžité zdravotní indispozice může přinést i vybavení části vozů městské policie defibrilátory. „Strážníci už dnes v několika vozech toto zařízení mají, my bychom jim chtěli pořídit další,“ řekl náměstek Martin Major. „Pokud jde o zajištění financí, chceme tentokrát zkusit jinou cestu. Budu oslovovat sociálně odpovědné firmy z regionu, které by mohly na zakoupení defibrilátorů přispět.“ Bezpečí je konec konců záležitostí všech. „Nikdo z nás nechce být v situaci, kdy by potřeboval pomoc záchranářů, ale pokud už se to stane, pak je samozřejmě dobré, když tyto složky mají k dispozici co nejlepší vybavení,“ uzavřel Martin Major.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

21:10 Zábřeh: Nové parkoviště řeší stání pro auta i vsakování vody

Zábřežské přednádraží získalo na konci minulého roku novou podobu. U vlakového a autobusového nádraž…