Olomouc: Po mostu se bude jezdit od července, kontrolní den potvrdil harmonogram

23.01.2022 14:56 | Tisková zpráva

Zasněžené staveniště protipovodňových opatření hostilodalší kontrolní den za účasti zástupců města, stavební firmy a investora, tedy Povodí Moravy, s. p. Tématem byl aktuální stav, sladění termínů protipovodňových opatření s navazujícími investičními akcemi města a také dodržení původního harmonogramu.

Olomouc: Po mostu se bude jezdit od července, kontrolní den potvrdil harmonogram
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Pokud jde o harmonogram, stále platí dobrá zpráva, že most na Masarykově třídě bude od července k dispozici pro automobilový i tramvajový provoz,“ konstatoval investiční náměstek primátora Martin Major. Na most, přezdívaný Rejnok ještě musí stavební firmy po zlepšení klimatických podmínek umístit jak inženýrské sítě, tak i vodovodní potrubí.

Souběžně s tím provádí napojení mostu na okolní ulice, což je náročné vzhledem k vyšší nivelitě nového mostu. Poté dostanou komunikace most svrchní asfaltové vrstvy. V samotném finále bude ještě upravena estetická podoba obloukové konstrukce a jejích úchytů. Na tyto prvky se chystají finální klempířské úpravy a oblouky dostanou i slavnostní nasvícení.

Pokud jde o náplavku a další části nábřeží, situaci na jejich tavebním dokončení komplikují dodavatelské výpadky. V průběhu jara se ukáže, zda intenzivní jednání s dodavatelským kamenolomem budou úspěšná, nebo zhotovitel naváže spolupráci s jiným dodavatelem žulových bloků.

Na stavby nábřežních zdí pak navazují i související stavební aktivity v režii města. „V ulici Blahoslavova stavíme nový chodník a silnici, probíhalo už dláždění, které jsme kvůli počasí zatím přerušili. Ve stejné ulici budou i dvě vyhlídková místa nad řekou,“ upřesnil Martin Major.

Na protější straně, tedy v ulici Nábřeží, bude město rovněž stavět nový chodník, silnici a trávník, s těmito pracemi je ale ještě nutné vyčkat na vybudování nábřežní zdi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Bc. Lucie Šafránková byl položen dotaz

Vládní paskvil

Paní poslankyně, máte sice pravdu, že návrh zákona o třech pásmech u paušální daně je skutečně paskvil. Já jsem přesně ten, kdo balancuje na hraně 1000000 Kč příjmů a se zvyšující se inflací jej asi nakonec překročím. To co navrhujete vy by mně osobně sice vyhovovalo, nicméně v globálu to sotva lze ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České Budějovice: Máme si kam sednout

12:59 České Budějovice: Máme si kam sednout

Po městě je rozmístěno 3000 laviček, nejvíce v centru a na sídlištích. Posadit se na ně můžeme na ná…