Olomouc: První rok ve škole zahájí děti poprvé s praktickými dárky od města

31.08.2019 10:07

Úplně poprvé usedne v pondělí do školních lavic v Olomouci více než 1100 dětí. Ke všemu tomu novému, co je během prvního školního roku čeká, jim město připravilo i několik dárků. Všechny jsou praktické a jeden z nich navíc zvyšuje i bezpečnost dětí.

Olomouc: První rok ve škole zahájí děti poprvé s praktickými dárky od města
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Úplnou novinkou je zdravá láhev, kterou už v posledním srpnovém týdnu distribuovali pracovníci magistrátu do jednotlivých olomouckých škol. Láhev je vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu, je praktická a navíc je opatřena speciálním potiskem.

„Myslím, že to je přesně takový dárek, který se může dětem líbit a současně je pro ně dobrý i z několika praktických důvodů. Láhev samozřejmě přispívá k dodržování pitného režimu a speciální potisk na ní dětem poutavými obrázky pomáhá zapamatovat si, jak se mají zachovat v určité krizové situaci, jako je třeba požár,“ vysvětluje náměstek primátora Martin Major. Na potisku jsou uvedena rovněž i čísla jednotlivých složek integrovaného záchranného systému.

Tento typ lahví velmi často rodiče svým dětem pořizují a tvoří téměř nedílnou součást výbavy každého školáka. „Rodiče teď musí pro první školní pořídit rok spoustu věcí, takže alespoň o tuto bezpečnou láhev a několik dalších věcí se starat nemusí, protože je jejich děti dostanou hned první den ve škole,“ dodal Martin Major. Projekt Zdravé láhve připravil odbor ochrany ve spolupráci s profesionálními hasiči.

Kromě zdravé láhve s preventivními motivy dostanou děti poprvé také balíček dalších dárků. „Na prvňáčky bude ve třídách čekat balíček s vodovými a temperovými barvami, voskovkami, lepidlem, gumou, pastelkami a tužkami, pravítkem, blokem a také olomouckými omalovánkami,“ popsal Karel Konečný, náměstek primátora, který odpovídá za oblast školství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český Krumlov vybral ze zájezdových autobusů třináct milionů korun

21:49 Český Krumlov vybral ze zájezdových autobusů třináct milionů korun

Český Krumlov má za sebou první letní sezonu, kdy funguje nový systém zpoplatnění zájezdových autobu…