Olomouc: Regenerace památkové rezervace bude pokračovat, město pomůže dalším památkách

07.12.2017 16:03

Už od samého počátku, tedy od roku 1993, se zapojuje pravidelně město Olomouc do Programu regenerace městských památkových rezervací. Za tu dobu byly v Olomouci s pomocí dotací opraveny a v mnoha případech zachráněny desítky historicky hodnotných nemovitostí. Radní včera schválili aktualizovaný Program regenerace MPR na období let 2018 až 2022.

Olomouc: Regenerace památkové rezervace bude pokračovat, město pomůže dalším památkách
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Jednoduchým důkazem o smysluplnosti našeho zapojení do programu regenerace MPR je to, že kdysi zanedbané historické jádro Olomouce je po pětadvaceti letech chloubou, kterou obdivují naši i zahraniční turisté,“ uvedl náměstek primátora Ladislav Šnevajs. Od roku 1993 se prostřednictvím programu podařilo přispět majitelům nemovitostí, ať už soukromníkům nebo institucím, celkovou částkou skoro 75 milionů korun. V rámci programu procházely rekonstrukcí fasády měšťanských domů, interiéry, střechy, krovy či klenby domů i sakrálních staveb.

Dokument Program regenerace Městské památkové rezervace Olomouc, aktualizace 2018 -2022, který nyní schválila městská rada, bude následně předložen ke schválení Zastupitelstvu města Olomouce. Z pohledu stanovených cílů regenerace MPR Olomouc a v širší souvislosti památkové ochrany a revitalizace historického jádra Olomouce nastiňuje předpokládané trendy regeneračních procesů v následujícím pětiletém období. Představuje konkrétní plánované velké akce obnovy veřejných prostranství či areálů i vytipované obnovy jednotlivých objektů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přerov: S novou okružní křižovatkou i bezpečná stezka pro chodce a cyklisty

21:16 Přerov: S novou okružní křižovatkou i bezpečná stezka pro chodce a cyklisty

V příštím roce se má v Dluhonské ulici v Přerově začít stavět nová, pětiramenná okružní křižovatka. …