Olomouc: Seminář nabídl zastupitelům informace o protipovodňové ochraně

16. 12. 2015 20:35

Hodinu a půl trval seminář, věnovaný informování a diskuzi o II. B etapě Protipovodňových opatření Olomouc. Uspořádal jej olomoucký magistrát společně s podnikem Povodí Moravy pro členy městského zastupitelstva, představitele komisí městských částí, vedoucí odborů magistrátu a složky Integrovaného záchranného systému. Načasování semináře souviselo se spuštěním speciální webové stránky, věnované právě této blížící se etapě ochrany Olomouce před povodněmi.

Olomouc: Seminář nabídl zastupitelům informace o protipovodňové ochraně
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

V první části semináře vysvětlil základní technické parametry II. B etapy Jiří Zedníček, ředitel závodu Horní Morava podniku Povodí Moravy. Náměstek primátora Martin Major hovořil o zahájení informační kampaně. „I když realizace II. B etapy začne až opravdu na podzim příštího roku, chceme včas začít informovat veřejnost o všem, co město čeká. Také proto jsme už dnes spustili novou webovou stránku, na které najdou lidé základní potřebné informace a postupně zde budou přibývat i další aktuality,“ uvedl Major. Vedoucí odboru ochrany Jan Langr poté přítomným zevrubně představil webovou stránku.

Přítomní pak několik desítek minut diskutovali o různých aspektech protipovodňových úprav v Olomouci. Hosté odpovídali například na dotaz, jaký bude nastaven režim parkování v ulicích podél nábřeží mezi Masarykovou třídou a Komenského ulicí či jak to bude s možností využít náplavku pro cyklisty. „Bude zde pravděpodobně smíšený provoz pro chodce i pro cyklisty, úplné podrobnosti ale ještě v této fázi projekční přípravy nejsou známy,“ reagoval náměstek primátora Aleš Jakubec na jeden z dotazů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Zaměstnanci úřadu obstarali nadílku handicapovaným dětem

21:10 Kroměříž: Zaměstnanci úřadu obstarali nadílku handicapovaným dětem

Mikulášské balíčky pro osm desítek dětí ze Základní školy a Mateřské školy Kroměříž, F. Vančury byly…