„Na rozdíl od lidí v produktivním věku hrozí seniorům to, že se k nim řada důležitých informací, které mohou mít vliv na jejich život, vůbec nedostane,“ vysvětluje náměstkyně primátora Eva Machová, která vznik časopisu iniciovala. „Pro starší lidi se připravuje množství akcí, důležitých výhod a pomůcek. Pokud se o to část z nich vůbec nedozví, je to velká škoda. Chceme seniory co nejvíce vtáhnout do aktivního života, aby neseděli osaměle doma, aby měli důvod zajít si ke kadeřnici, pěkně se obléci a vyrazit do společnosti,“ dodává Eva Machová. V časopise Olomoucký senior najdou čtenáři informace o kulturních akcích, o bezbariérových trasách, o možnostech, jak zvýšit doma své bezpečí či o tom, kde v jejich okolí funguje třeba klub seniorů.
Nový čtvrtletník budou bezplatně dostávat lidé v domovech seniorů, v klubech seniorů či například v čekárnách ordinací praktických lékařů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olomouc.cz