Olomouc: Těžké náklaďáky už do centra nevjedou

07.12.2016 16:46 | Zprávy
autor: PV

Snaha radních omezit průjezd tranzitní nákladní dopravy přes území města slaví další úspěch. Zhruba od poloviny prosince totiž začne v Olomouci platit zákaz vjezdu vozidel nad 6 tun do centra města. Příprava dopravního značení již na potřebných místech ve městě začala.

Olomouc: Těžké náklaďáky už do centra nevjedou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

„Již před několika týdny se na hranicích území, kde bude platit zákaz vjezdu vozidel na 6 tun, objevily patky pro instalaci dopravního značení. Samotné značky by měla firma osadit začátkem příštího týdne, tak aby zákaz mohl začít platit kolem 15. prosince,“ vysvětluje náměstek primátora Aleš Jakubec. Nejdříve je však potřeba instalovat velké lamelové tabule dopravního značení na městském obchvatu. To probíhá právě v těchto dnech.

Hranice území se zákazem vjezdu pro vozidla nad 6 tun zřetelně udává mapa. V jednoduchosti lze dotčené území vymezit ulicemi Litovelská, tř. Míru, Foerstrova, Albertova, Velkomoravská, Švýcarské nábřeží, tř. 17. listopadu, Komenského a část ulice Dobrovského, odkud poté zákaz pokračuje i na sídliště Lazce.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

10:44 Sokolov: Třetí místo v soutěži Stavby Karlovarského kraje

Revitalizace vstupní části Hornického domu v Sokolově získala třetí místo v odborném hodnocení porot…