Olomouc: Tvarůžkový festival přilákal tisíce návštěvníků, spotřebovalo se šest a půl tuny tvarůžků

07.04.2025 13:05 | Tisková zpráva
autor: PV

Tisíce lidí zaplnily o uplynulém víkendu centrum Olomouce, aby ochutnaly některou z kulinářských specialit z tradičního hanáckého pokrmu a užily si bohatý kulturní program. I přes nedělní prudké ochlazení byla návštěvnost osmého ročníku Olomouckého tvarůžkového festivalu mimořádná.

Olomouc: Tvarůžkový festival přilákal tisíce návštěvníků, spotřebovalo se šest a půl tuny tvarůžků
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Na Horní a Dolní náměstí zavítalo během soboty a neděle zhruba 23 tisíc návštěvníků, kteří zkonzumovali šest a půl tuny tvarůžků, tedy zhruba stejně jako v loňském roce. Olomoucký tvarůžkový festival, který organizuje město Olomouc, se za osm let svého konání stal nedílnou součástí olomouckého kulturního kalendáře. Akce každoročně přitahuje stále více milovníků tvarůžků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. 

„Festival byl letos skvěle vyvážený s výjimkou počasí, které způsobilo, že v sobotu přišlo mnohem víc návštěvníků než v neděli. Jsem rád, že už v tuto chvíli přichází tolik pozitivních ohlasů, děkuji všem kolegům z organizačního týmu a už teď se těším na devátý ročník,“ komentoval víkendovou akci náměstek primátora Viktor Tichák. 

Rekordní počet prodejců

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Trapas

Nemyslíte, že je spíš až trapné, jak se vláda s prezidentem přetahuje? Já nechápu, proč věci, které fungovaly měnit a řešit místo toho, aby se řešilo to podstatné, co fakt tíží lidi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kladno: Dny města hlásí vyprodáno

22:41 Kladno: Dny města hlásí vyprodáno

O letošní Dny města Kladna (11. – 13. 9.) je enormní zájem a rekordní rychlost, s jakou Kladeňáci vy…