Olomouc: Univerzita Palackého přivítá své absolventy už tento týden

07.09.2016 19:05 | Zprávy
autor: PV

Vrchol oslav 70. výročí obnovení Univerzity Palackého se přiblížil. Již tento týden se do Olomouce sjedou tisíce absolventů, kteří se potkají se svými spolužáky, kamarády i pedagogy. Svou alma mater při této příležitosti navštíví i řada osobností české vědy, umění, politiky a sportu.

Olomouc: Univerzita Palackého přivítá své absolventy už tento týden
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

První programovou část Absolventského setkání odstartují už v pátek jednotlivé fakulty a jejich katedry. „Na každé z osmi fakult bude k dispozici registrační stánek. Všichni absolventi v něm obdrží mimo jiné bedekr se všemi důležitými informacemi, odznáček s logem UP a na krk identifikační visačku, která jim umožní volný vstup na veškerý program oslav,“ připomíná hlavní koordinátorka setkání Eva Blažková. Další registrační místa zřídí univerzita ve svém obchodě UPoint (Horní nám. 205/12), u hlavního vlakového nádraží ČD (Jeremenkova 23) a na Výstavišti Flora (Wolkerova 17).

Všechny katedry na fakultách zpřístupní absolventům své prostory. Některé fakulty připravily navíc i speciální program. Například na právnické fakultě se v pátek uskuteční dražba absolventských darů, uměleckých děl studentů a absolventů fakulty. Na přírodovědecké fakultě si absolventi budou moci užít komentovanou prohlídku s jedinečnou návštěvou střechy hlavní budovy fakulty na třídě 17. listopadu. Zájemcům fakulta nabídne i prohlídku společných prostor a komentovanou prohlídku vědeckých center. Během pátečního odpoledne se absolventi přírodovědecké fakulty budou moci zapojit i do jedinečné akce Vysazení Stromu absolventů. Večer se uskuteční velké celouniverzitní setkání pro všechny absolventy univerzity v S-klubu a klubu 15 minut.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

20:33 Klatovy: Ve Vrchlického sadech všichni táhli za jeden provaz

Vrchlického sady opět hostily oblíbenou akci Táhneme za jeden provaz, která propojuje svět zdravých …