Olomouc: Zastupitelé schválili Strategii ITI Olomoucké aglomerace

18.12.2015 16:51 | Zprávy
autor: PV

Strategii ITI Olomoucké aglomerace včera projednávalo a nakonec také schválilo zastupitelstvo města Olomouce. Strategie má za cíl přivést do aglomerace finance, které povzbudí rozvoj Olomoucka. Ve 21 opatřeních by mohla být poskytnuta aglomeraci podpora v souhrnné výši cca 4,8 miliard korun.

Olomouc: Zastupitelé schválili Strategii ITI Olomoucké aglomerace
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Tyto významné objemy financí budou v tomto plánovacím období EU rozděleny na podporu podnikání, vzdělání, vědy a výzkumu, nakládání s odpady, zlepšení dopravní dostupnosti a další strategických projektů regionálního významu.

„Máme za sebou už dlouhou řadu přípravných kroků, které jsou mimořádně důležité, i když zatím nejsou zvenčí příliš viditelné. Bez nich bychom ale neměli šanci získat prostředky, které se nabízejí,“ vysvětlil už dříve náměstek primátora Ladislav Šnevajs, který je za přípravu ITI programu odpovědný. Včera projednaná strategie je výsledkem této dlouhé a náročné práce. „Při přípravě tohoto dokumentu jsme oslovovali firmy, školy, veřejné instituce i různé neziskové organizace, prostě všechny potenciální příjemce dotací, které mohou být do strategie ITI zahrnuty a jejichž společný postup při získávání dotací a rozvojových aktivitách je pro rozvoj aglomerace důležitý,“ doplnil dále Ladislav Šnevajs s tím, že právě toto široké zaměření při přípravě dokumentu umožní, aby pak výsledky odrážely skutečné potřeby našeho regionu a vedly k hmatatelnému konkrétnímu zlepšení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…