Olomouc: Zúžení u dočasného přechodu na Velkomoravské – kvůli bezpečnosti chodců

08.07.2024 7:37 | Tisková zpráva
autor: PV

Zásadní nerespektování přechodného dopravního značení u náhradního přechodu na Velkomoravské vyhodnotil Krajský úřad Olomouckého kraje jako vysoce rizikové a nařídil svedení dopravy v tomto místě do jednoho jízdního pruhu. Bezpečněji by tak měli chodci přecházet už od pátku.

Olomouc: Zúžení u dočasného přechodu na Velkomoravské – kvůli bezpečnosti chodců
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„V situaci, kdy celé sídliště chodí tudy, řidiči nerespektují značení ve výjimečné situaci a po Policii ČR ani Městské policii nelze vyžadovat čtyřiadvacetihodinový dozor, je nutné plynulost dopravy potlačit a zajistit tak vyšší bezpečnost chodců,“ odůvodňuje rozhodnutí krajského úřadu Lubomír Pešout z odboru dopravy a silničního hospodářství Olomouckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Rudé právo

Vzhlížíte se snad v komunismu? Nebo proč čtete Rudé právo? Dáváte tím snad najevo, že se vracíme v čase do doby, kdy politici viděli rudě? Je fakt, že ve vaší koalici se najde dost těch, co to s komunisty táhli, dokonce jich několik sedí i v té vaší vládní lavici.To je bilance, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Nájemné za nebytové a prostory k podnikání se letos nezvýší

7:17 Znojmo: Nájemné za nebytové a prostory k podnikání se letos nezvýší

Znojmo pokračuje v podpoře obyvatel i místních podnikatelů.