Olomouc: Zúžení u dočasného přechodu na Velkomoravské – kvůli bezpečnosti chodců

08.07.2024 7:37 | Tisková zpráva

Zásadní nerespektování přechodného dopravního značení u náhradního přechodu na Velkomoravské vyhodnotil Krajský úřad Olomouckého kraje jako vysoce rizikové a nařídil svedení dopravy v tomto místě do jednoho jízdního pruhu. Bezpečněji by tak měli chodci přecházet už od pátku.

Olomouc: Zúžení u dočasného přechodu na Velkomoravské – kvůli bezpečnosti chodců
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„V situaci, kdy celé sídliště chodí tudy, řidiči nerespektují značení ve výjimečné situaci a po Policii ČR ani Městské policii nelze vyžadovat čtyřiadvacetihodinový dozor, je nutné plynulost dopravy potlačit a zajistit tak vyšší bezpečnost chodců,“ odůvodňuje rozhodnutí krajského úřadu Lubomír Pešout z odboru dopravy a silničního hospodářství Olomouckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Kritizujete migrační kvóty, ale není to pozdě

Respektive s křížkem po funuse? A kdybyste byli ve vládě, zařídíte nějak naše vyvázání z migračního paktu? Jde to vůbec - jinak než když vystoupíme z EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Znojmo: Hospodaření města skončilo v přebytku

16:47 Znojmo: Hospodaření města skončilo v přebytku

Zastupitelstvo města Znojma na svém pondělním zasedání schválilo závěrečný účet města za rok 2024.