Olomouc chce architekta. Představitelé města se radili se zkušenou architektkou

09.03.2017 10:04 | Zprávy
autor: PV

Otázky, spjaté se zřízením a obsazením pozice takzvaného městského architekta, řeší olomoucká radnice. V pátek 3. března v této souvislosti navštívil primátor Antonín Staněk s náměstkem Alešem Jakubcem a radním Michalem Giacintovem zkušenou architektku Zdeňku Vydrovou.

Olomouc chce architekta. Představitelé města se radili se zkušenou architektkou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Náměstí v Olomouci

Konzultovali s ní různé aspekty činnosti městského architekta i případnou pomoc při jeho výběru.

Pozice městského architekta není nijak závazně právně ukotvena, v některých případech se jedná o zaměstnance příslušného městského úřadu, jindy jde o externistu. Někteří architekti dokonce vykonávají tuto praxi pro více měst najednou. Podstatná je ale hlavní myšlenka takové spolupráce mezi samosprávou a architektem – zohlednit při řešení různých rozvojových projektů, developerských záměrů či přípravě koncepčních dokumentů i obecnější urbanistická, architektonická i estetická kritéria.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Parkování v Pokraticích bude stát deset korun na celý den

20:36 Litoměřice: Parkování v Pokraticích bude stát deset korun na celý den

Vědecká show plná efektních pokusů, pohled do mikroskopu na dávný svět pod našima nohama, ukázky vrt…