Už dnes je přitom jasné, že při vyhovění určité části námitek bude předložený návrh územního plánu natolik upraven, že právě jeho opakované veřejné projednání bude nezbytné.
Naložení se všemi podanými připomínkami a námitkami má svůj zákonem daný postup. Ke každé námitce a připomínce vypracují odborníci z magistrátu návrh rozhodnutí o námitce nebo návrh vyhodnocení připomínky, formou tzv. výroku a jeho odůvodnění. Všech 650 námitek a připomínek tedy postupně dostává své příslušné výroky. Celý kompletní dokument návrhů rozhodnutí o námitkách a vyhodnocení připomínek pak obdrží dotčené orgány, jako jsou například různé odbory krajského úřadu a ministerstev či třeba hasiči. Dotčené orgány pak budou mít měsíc na vyjádření. Vzhledem k tomu, že mnoha podaným námitkám město vyhoví a návrh územního plánu se nepochybně v řadě bodů změní, bude jeho nová verze předložena znovu k veřejnému projednání. „Předpokládáme, že by se tak mělo stát někdy v říjnu či listopadu tohoto roku,“ vysvětluje vedoucí odboru koncepce a rozvoje olomouckého magistrátu Radek Dosoudil.
Námitkami a připomínkami se od počátku zabývá také primátor Martin Novotný, v tomto případě v roli určeného zastupitele. „Během veřejných setkání a besed jsem nabízel občanům, že s nimi jejich námitky projednám osobně. Část z nich to opravdu využila a tak jsem měl možnost se s jejich problémy blíže seznámit,“ říká Martin Novotný. Setkal se tak s lidmi, kteří podávali nejrůznější námitky, ať už například ve věci budoucnosti areálu pevnůstky na Šibeníku, provozu Kovošrotu v Hodolanech či třeba o využití lokality u ulice Okružní.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olomouc.cz