Opava: Konec července přináší nové výstavy i komentáře Pasty Onera

29. 7. 2020 16:59

Opavská kulturní organizace připravila na 30. 7. vernisáže dvou nových výstav v kostele sv. Václava na Pekařské ulici. Obě startují v 17:00 hodin a vstupné je zdarma.

Opava: Konec července přináší nové výstavy i komentáře Pasty Onera
Foto: Opava
Popisek: Opava
reklama

„V kostele sv. Václava jsou připraveny výstavy Dalibora Bednáře a Pavla Váchy, kteří jsou spjatí s naším krajem. Nad konceptem dvou samostatných výstav s názvy Lidé a Od bronzu ke dřevu převzal záštitu malíř Josef Odrážka,“ říká Marcela Mrozková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace.

Výstava „Lidé“ Dalibora Bednáře, kterého už odmala fascinovala černobílá fotografie, zahrnuje tři na sebe navazující soubory. V nejstarším cyklu „Jemné křivky těla“ se autor věnuje oslavě žen, v cyklu „(Ne)známí“ zachycuje portréty svých kolegů a cyklus „Lidé na pouti“ zobrazují poutníky „ztracené“ mezi kolotoči a stánky s občerstvením. Dalibor Bednář stále obdivuje klasický přístup k fotografii a své černobílé snímky dodnes zpracovává ručně v temné komoře.

Druhá instalace v kostele sv. Václava s názvem Od bronzu ke dřevu je dílem sochaře Pavla Váchy, který za celou dobu své tvůrčí práce vyzkoušel různé sochařské materiály a techniky. V poslední době se věnuje renovaci starého dřeva, které už svým funkcím neslouží a vdechne mu nový život.
Poslední červencový den (31. 7.) si zájemci mohou také užít od 17:00 hodin v Domě umění komentovanou prohlídku výstavy Pasty Onera NAUGHTY BY NATURE nejen se samotným autorem, ale také s kurátorem Pavlem Kubesou. „Jsem velmi rád, že výstava děl Pasty Onera, kterou jsme domlouvali dva roky, je velkým lákadlem pro návštěvníky a má skvělý ohlas,“ sdělil dramaturg Domu umění Dominik Beneš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zábřeh: Region čeká odpadová revoluce

13:55 Zábřeh: Region čeká odpadová revoluce

Tisíce nových nádob na třídění odpadu získají obyvatelé Zábřeha a okolních obcí. Do takřka každého r…