Opava: Na Krnovské položí novou vozovku

21.10.2020 13:07

Ve dnech 26. října až 12. listopadu 2020 musí řidiči počítat s dalším omezením na Krnovské a Bruntálské ulici. V úseku od mostu přes říčku Jaktarku na kruhový objezd v Jaktaři a dále až za Autosalon Heller se bude pokládat nový povrch vozovky.

Opava: Na Krnovské položí novou vozovku
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

Práce budou rozděleny do tří etap. V první fázi od 26. října do 31. října se bude jednat o část od kruhového objezdu k mostu přes Jaktarku. Provoz v tu dobu zde bude jednosměrný ve směru od centra, vozidla přijíždějící směrem do Opavy budou muset odbočit na objížďku do ulice Palhanecká. Ve druhé etapě, která je rozdělena do dvou časových období 2. až 6. listopadu a 9. až 12. listopadu, se práce přesunou na Bruntálskou. Také zde bude provoz jednosměrný, a to směrem do centra. Pro odjíždějící z Opavy bude připravena objízdná trasa přes Vlaštovičky. 

Po dobu prací v první a v druhé etapě bude do dotčených úseků zákaz vjezdu všech vozidel nad 3,5 t a bude pro ně vyznačena objízdná trasa. Ostatní vozidla budou při průjezdu stavbou v pracovní době řízena pokyny pracovníků stavby a na železničním přejezdu drážními zaměstnanci, mimo ni pak světelnou signalizací. Celá rekonstrukce si vyžádá rovněž omezení a změny umístění zastávek městské hromadné dopravy.

Mezitím se uskuteční také rekonstrukce kruhového objezdu v Jaktaři, který bude úplně uzavřený o víkendu od pátku 6. listopadu od 19 hodiny do neděle 8. listopadu do 17 hodiny a všechna vozidla budou opět vedena objízdnými trasami.

Pokládka nového povrchu je plně v gesci Ředitelství silnic a dálnic ČR a Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, přičemž městu se při přípravných jednáních podařilo jak s provádějící firmou, tak i s povolujícím úřadem dohodnout, aby dopravní omezení proběhlo v co nejmenší míře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

21:10 Jeseník: Víceúčelové hřiště chrání nové sítě

Okolo víceúčelového hřiště byly vyměněny ochranné sítě. Podmínky pro poskytování tělovýchovných a sp…