Hromadnou dopravní nehodu na silnici mezi Opavou a Chvalíkovicemi simulovalo pět aut s 16 zraněnými a 3 usmrcenými lidmi. Někteří figuranti zůstali „uvězněni“ v autech a bylo nutné je vyprostit, jiní byli zaklíněni pod vozidlem. Mezi účastníky nehody byli i cizinci, kteří nehovořili česky.
„Prověřování traumatologických plánů ve vybrané nemocnici se provádí každým rokem. Jde o praktické ověření schopností personálu držet se předem stanovaných postupů, které musí personál nemocnice při hromadných neštěstích dodržovat. Musím říci, že při dnešním cvičení byla simulace situace i „zranění“ figuranti nesmírně autentičtí a jsem rád, že všichni účastníci cvičení vše zvládli s naprostou profesionální jistotou a potřebným klidem,“ říká Martin Gebauer, náměstek hejtmana MSK pro zdravotnictví. Dodal, že je nezbytné, aby se zaměstnanci s traumatologickými plány, které musejí mít nemocnice a další zařízení, poskytující zdravotní služby lůžkové a jednodenní péče, ze zákona zpracovány, seznámili nejen teoreticky, ale i v praxi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV