Opava: Skauti s Fidorkami ztrojnásobili dobročinnou sbírku

10.06.2024 10:28 | Tisková zpráva

Pod mottem Slavíme a pomáháme, přidejte se! se ve dnech 24. a 25. května v rámci festivalu Opava slaví 800 konala první část dobročinné sbírky spolku Opavskem bez bariér, z.s., vzniklé z iniciativy města Opavy a podpořené společností Mondelez International a její akcí 800 Fidorek pro Opavu. Jejím cílem je získat prostředky na realizaci houpačky, která umožní společnou zábavu deseti dětí, z toho čtyř vozíčkářů.

Opava: Skauti s Fidorkami ztrojnásobili dobročinnou sbírku
Foto: Opava
Popisek: Opava

Ta by měla v budoucnu rozšířit možnosti integračního dětského hřiště u opavské Dostojevského ulici, které bylo loni vybudováno v sousedství Základní školy pro tělesně postižené, Opava. Unikátní houpačka svými rozměry přesahuje standardy běžných podobných zařízení, nevyrábí se sériově, ale na míru podle požadavků konkrétního zákazníka. Město Opava se stane prvním místem v České republice, kde bude instalována.

Fidorka jako poděkování

Návštěvníci oslav 800 let od povýšení Opavy na město mohli během těchto dvou dnů přispět u označených stánků a do mobilních kasiček, které spravovali skauti, na tuto houpačku. Jako poděkování pak dostali Fidorku, jeden ze symbolů partnera akce.

Celý výtěžek sbírky činil 58 030 Kč.

„Našemu spolku se podařilo za dva dny vybrat 16 929 Kč, ale díky skautům se podpora naší dobročinné sbírky více než ztrojnásobila. Do jejich kasiček nebo pomocí platby na QR kód lidé přispěli 41 101 Kč. Jsme rádi, že nás skauti, město a opavský závod Mondelez International takto významně podpořili,“ říká Pavel Carbol, předseda spolku Opavskem bez bariér. Připomněl, že pro děti s handicapem je možnost fyzických radovánek na normálních hřištích velmi omezená. Spolek proto chce rozšířit integrované hřiště u školy v Dostojevského ulici o bezpečnou a moderní houpačku, která umožní užití nejen zdravým dětem, ale vozíčkářům, pro které je uzpůsobena.

Jedním z prvních, kdo do sbírky přispěli, byli Emmanuel Chilaud, ředitel výrobního klastru Mondelez International v ČR, a opavský primátor Tomáš Navrátil.

„Skauti byli naprosto skvělí a budeme v podpoře sbírky pokračovat i při dalších příležitostech,“ uvedl Emmanuel Chilaud. Tomáš Navrátil ocenil, že takovéto spojení sil spolků, firem a města nejen pomůže vybrat peníze, ale zároveň přispívá k posilování sounáležitosti mezi lidmi a dělá Opavu lepší místem.

800 Fidorek pro Opavu pokračuje

Na kompletní realizaci houpačky je potřeba stále zajistit více než 700 tisíc Kč, proto bude sbírka pokračovat. Město, opavští skauti, Mondelez International se se spolkem Opavskem bez bariér, z.s. domluvili, že akce 800 Fidorek pro Opavu bude pokračovat i během sportovního dne s názvem Opava v pohybu v sobotu 8. června. Návštěvníci boudou moci přispět ve stánku Opavskem bez bariér, který na akci bude přímo v centru dění v Městských sadech, a na stanovišti vodních skatů u řeky Opavy.

Vedle „pokladničkové“ sbírky je otevřený i zvláštní účet veřejné sbírky č. 117118088/5500, kde se již sešlo 124 290 Kč.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kopřivnice: Podnikatelé v centru mohou stále žádat o dotace

22:09 Kopřivnice: Podnikatelé v centru mohou stále žádat o dotace

Podnikatelé v centru Kopřivnice mohou stále žádat o dotace na drobné estetické úpravy svých provozov…