Opava: Více než polovina peněz z hazardu půjde na sport

01.01.2013 13:16 | Zprávy

Zastupitelé na svém prosincovém zasedání schválili dokument, který upravuje poskytování dotací z rozpočtu statutárního města Opavy v oblasti sportu a činnosti mládeže od roku 2013.

Opava: Více než polovina peněz z hazardu půjde na sport
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava

„Koncepce si klade za cíl přerozdělit finanční prostředky, které určila obcím novela zákona o loteriích a jiných  podobných  hrách tak, aby byly sportovním organizacím alespoň částečně nahrazeny chybějící prostředky přerozdělované dříve jiným postupem,“  uvedl autor koncepce náměstek primátora Daniel Žídek.

Zastupitelé podpořili variantu, kdy na sport  půjde 60 % z částky, kterou město získalo oproti minulým letům navíc na základě novely zákona o loteriích. V roce 2013 by to mělo znamenat pro sport 9 milionů korun. „Peníze poputují rovnoměrně do tří oblastí, a to na činnost všech sportovních klubů a tělovýchovných jednot působících ve městě, na údržbu, provoz, rozvoj a výstavbu sportovišť provozovaných na území města a na grantovou politiku v oblasti sportu,“ upřesnil Daniel Žídek.  Přesný klíč dělení peněz bude ke koncepci dopracován a vydán ve formě směrnice.

 Lada Dobrovolná
Tisková mluvčí

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Opava

autor: opava-city.cz

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires

20:36 Karlovy Vary: Primátorka města přijala norského Chargé d´affaires

Karlovarská primátorka Andrea Pfeffer Ferklová dnes přivítala diplomatického zástupce Velvyslanectví…