Opava: Výzkum ukáže, jak se seniorům cestuje v opavské MHD

20.05.2016 7:33

Dopravní podnik města Opavy ve spolupráci s Centrem empirických výzkumů při Fakultě veřejných politik Slezské univerzity v Opavě připravuje rozsáhlý průzkum mezi seniory, kteří využívají služeb opavské hromadné dopravy. Průzkum si klade za cíl zmapovat, jakým způsobem se senioři přepravují, tedy které linky a v jaké intenzitě využívají a kolik peněz vynakládají na MHD.

Opava: Výzkum ukáže, jak se seniorům cestuje v opavské MHD
Foto: Opava
Popisek: Opava

Sběr dat mezi cestujícími budou v období od 19. do 31. května 2016 provádět studenti Fakulty veřejných politik, kteří si tak vyzkoušejí práci tazatelů sociologických terénních šetření. Na základě analýzy získaných dat následně odborníci z Centra empirických výzkumů vypracují materiál pro opavský dopravní podnik, a zejména pak pro radu města Opavy, která bude s jeho závěry dále pracovat. Zvláštní pozornost bude věnována otázce finanční zátěže, kterou cestování městskou hromadnou dopravou v Opavě seniorům přináší. „Samotný průzkum mezi cestujícími, v tomto případě mezi seniory, jsme společně s vedením dopravního podniku intenzivně připravovali v průběhu posledních dvou měsíců. Svým zaměřením je v rámci celé České republiky bezesporu unikátní,“ dodává Michal Kuděla z Centra empirických výzkumů.

Není to přitom první výzkum, na kterém škola s magistrátem spolupracuje. Již v roce 2013 se studenti ptali Opavanů, jak se jim ve městě žije. Opava z výzkumu vyšla překvapivě dobře a zařadila se mezi města s nejspokojenějšími obyvateli vůbec. Jednou z mála vad na kráse se ukázala být právě nedořešená otázka dopravy, v dotaznících se objevovala nespokojenost s hustotou automobilové dopravy, chybějícím obchvatem města, nedostatkem parkovacích míst a nezastřešenými zastávkami MHD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

21:45 Jihlava je i přes koronavirovou krizi v dobré a stabilní finanční kondici

Město má splacené všechny úvěry. Také ztráty způsobené koronavirem jsou v Jihlavě místo původně odha…