Opava: Žáci dostali nové specializované učebny

23.06.2021 21:21

Po roce a půl stavební činnosti je u konce přístavba Základní školy Boženy Němcové v Opavě v hodnotě dosahující 27 milionů korun. V pavilonu vznikla především šestice specializovaných učeben včetně potřebného zázemí a sociálního zařízení, poradenské pracoviště psychologa, pořídil se nezbytný mobiliář a byl vybudován bezbariérový přístup do školy.

Opava: Žáci dostali nové specializované učebny
Foto: Opava
Popisek: Opava

Zakoupeno bylo i speciální vybavení, např. schodolez. V nové části školní budovy, která vyrostla směrem do vnitřního traktu a rozšiřuje blok tělocvičny, dostali žáci školy učebny fyziky, chemie a přírodopisu, jazykovou laboratoř, robotickou dílnu a dvě počítačové učebny. Počátkem června byla stavba zkolaudována, od září tohoto roku začne sloužit žákům.

„Mám velkou radost, že v této době dokončujeme další velmi významnou stavbu, která bude sloužit opavským školákům i jejich učitelům. Vznikem nových odborných učeben se zvýší kvalita vzdělávání v této škole a vyřešily se nedostatečné prostorové kapacity. Žákům i kantorům přeji, aby se jim v těchto moderních učebnách dobře pracovalo,“ řekl opavský primátor Tomáš Navrátil.

Základní školu Boženy Němcové zřizuje město Opava. Celkové nálady na rekonstrukci byly 26,9 milionu korun, z toho 21,4 milionu korun pokryla dotace Evropského fondu pro regionální rozvoj získaná prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: Organizační změny při parkování a vstupu do nemocnice

16:27 Cheb: Organizační změny při parkování a vstupu do nemocnice

Věnujte pozornost změnám v areálu chebské nemocnice, které souvisejí s její rekonstrukcí,