Opavské školy bodovaly v žádostech o dotaci na environmentální vzdělávání

30.09.2013 11:16

Hned několik opavských žadatelů uspělo v dotačním programu Moravskoslezského kraje Podpora environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty pro školní rok 2013/2014. Z celého kraje bylo přitom podpořeno jen 15 záměrů, které si mezi sebou rozdělí jeden milión korun.

Opavské školy bodovaly v žádostech o dotaci na environmentální vzdělávání
Foto: liberix.cz
Popisek: Opava
reklama

Díky příspěvku kraje tak školy uskuteční několik jedinečných projektů:

Nejen vlastní studenty, ale i žáky základních škol jistě zaujme projekt „Postav si svůj úl, poznej život včely, vytoč si svůj med“ Masarykovy střední školy zemědělské a Vyšší odborné školy Opava. Jak název napovídá, prostřednictvím praktických činností seznámí žáky s chovem včel a zásadami včelaření.

Učitelé a rodiče na MŠ Opava, Riegrova budou vysazovat bylinkovou zahrádku, stavět vrbové týpí a budovat hmatovou stezku či kopec pro sáňkování. To vše a ještě mnohé další vytvoří pro děti v rámci proměny školní zahrady „Jak se hraje na zahradě“.

Základní škola T. G. Masaryka Opava, Riegrova v rámci projektu „Dětské přírodovědné bádání aneb Motýl, voda, bříza, myš, zkoumáním víc pochopíš“ vybaví školní učebnu přírodovědy. Základní laboratorní vybavení, mikroskopy nebo hvězdářský teleskop doplní originální badatelské pomůcky, které si žáci sami vyrobí. Vzniknou tak potřebné preparáty, herbáře či jiné sbírky přírodnin.

Úspěšnou čtveřici uzavírá Slezské gymnázium Opava se záměrem nazvaným „Curiosity znamená zvídavost“. Jeho cílem je podpořit zájem studentů o chemii a biologii zařazením netradičních experimentů, přednášek vědců a vlastní výzkumné práce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: opava-city.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

21:49 Vítkov: Město chystá rekonstrukci mostu i zatrubnění potoku Čermná

Městský úřad ve Vítkově oznamuje, že se připravuje rekonstrukce mostu ve Švermově ulici v místě křiž…